چهارشنبه 29 خرداد 1398 - 15 شوال 1440 - 19 ژوئن 2019
صفحه اصلي/پزشكي

توصیه سلامتی برای کاهش مرگ و میر زنان/ورزش کردن در نوجوانی

توصيه سلامتي براي کاهش مرگ و مير زنان/ورزش کردن در نوجواني

محققان با بررسي سلامت زنان ۷۰-۴۰ ساله دريافتند ميزان ورزشي که دختران در سنين نوجواني انجام مي دهند ارتباط مستقيمي با کاهش احتمال بروز سرطان و کاهش احتمال مرگ و مير به هر علتي در بزرگسالي دارد.


به گزارش خبرنگار مهر، مطابق آخرين تحقيقات، زناني که در دوران نوجواني خود ورزش و تمرينات متعددي در اين حوزه انجام داده اند کمتر از سايرين در معرض خطر مرگ و مير ناشي از ابتلا به سرطان و ساير بيماري ها در دوران ميانسالي و پيري خود قرار دارند.

در اين تحقيق محققان با نظرسنجي از ۷۵۰۰۰ نفر از زنان چيني در مورد چگونگي و ميزان ورزش کردن شان در دوراني که بين ۱۳ تا ۱۹ سال سن داشتند احتمال ابتلا و خطر مرگ و مير در اثر سرطان را بررسي نمودند. همچنين محققان عادات کلي زندگي همانند ادامه دادن به ورزش در زمان پيري را نيز مورد ارزيابي قرار دادند. در ادامه با پيگيري داده ها و اطلاعات بدست آمده از اين خانم ها، زندگي آنها را به مدت ۱۳ سال زير نظر گرفتند تا به بدين شکل ميزان مرگ و مير در ميان آنها را در اثر ابتلا به سرطان، بيماري هاي قلبي و ريوي و ساير علل بوجود آمده بررسي کنند.

در طول اين تحقيق ۵۲۸۲ نفر از کل جامعه آماري اين آزمايش فوت شدند که ۲۳۷۵ نفر در اثر سرطان و ۱۶۲۰ نفر در اثر بيماري هاي قلبي جان خود را از دست دادند.

به گفته «سارا جي نچوتا»، استاديار دانشگاه وندربيلت ايالت تنسي آمريکا، شرکت در فعاليت هاي ورزشي در دوران نوجواني فارغ از ورزش ها و تمريناتي که در پيري و دوران بلوغ انجام مي شود خطر مرگ و مير در اثر سرطان و ساير عوامل تهديدکننده را در زنان کاهش مي دهد.

محققان دريافتند زناني که در دوران نوجواني خود حداقل به ميزان ۸۰ دقيقه در هفته ورزش مي کردند ۱۶ درصد کمتر از کساني که هيچ گونه فعاليت ورزشي در اين دوران نداشتند در خطر ابتلا به سرطان قرار داشته و ۱۵ درصد کمتر از آنها خطر مرگ و مير در اثر ساير علل مرگ و مير را تجربه مي کنند.

تعداد بازديد:748 آخرين تغييرات:94/05/21
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر