یکشنبه 30 دي 1397 - 14 جمادي الاول 1440 - 20 ژانويه 2019
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)

پسران خوش تیپ یا عجیب غریب؟

fiogf49gjkf0d

پسران خوش تيپ يا عجيب غريب؟

دنياي نوجواني و بعد جواني دنياي قشنگي است، احساسات در آن موج مي زند، همه چيز رنگي و قشنگ است البته اگر خوب هدايت شود، و اگر خداي نکرده در اين دوران حساس، والدين فرزند خود را تنها بگذارند و همراهش نباشند، هميشه هستند کساني که با دهان باز، فرزند شما را مي بلعند.


کفش و کمربند

يکي از مسائل و دغدغه هاي پسران امروز و خانواده هاي آنها، مسئله لباس و مدل مو و مدل سبيل و ريشي است که تازه در آمده، نوجوان شما مي خواهد که از همه خوشتيپ تر باشد و بتواند با ظاهر خود، همگان را تحت تاثير در بياورد، پس براي اين که موهايش را مدل خروسي نکند و شلوار پاره پا نکند و بلوز قرمز و گل گلي خواهر کوچکش را در خيابان ها نپوشد، براي انتخاب يک لباس مناسب همراهش باشيد. ايده هاي ما به گونه اي است که نه سيخ مي سوزد و نه کباب!


تفاوت در رنگ
پسر شما دوست دارد که متفاوت باشد و نگاه همه را به دنبال کشد، پس چه اشکالي دارد که براي او تيشرت هاي رنگي و هماهنگ با کفشش بخريد، مثلا يک بلوز آبي و کفش آبي و يا يک تيشرت ليمويي و کفش ليمويي، حتي مي توانيد کمربند و کفش ست و رنگي داشته باشد، اگر خودتان رنگ هاي روشن و البته ملايم به پسرتان پيشنهاد کنيد، از داشتن چنين پدر و مادري به خود مي بالد.

آنقدر پسرهايي با مدل موي خروسي و يا عجيب و غريب و حتي رنگ شده در کوچه و خيابان مي بينيم که به خدا پناه مي بريم و مي گوييم نکنه پسر ما روزي اينگونه به خيابان آيد؟!


کت و شلواري متفاوت
پسر شما مي تواند آنقدر خوش تيپ باشد که در مهماني ها کت و شلوار بپوشد، اما نه به طريق سنتي يک کت و شلوار مشکي و ساده، مي توانيد از پارچه هاي راه راه که به تازگي مد شده استفاده کنيد و يا ست سفيد رنگ بزند، کت و شلوار و کفش سفيد، و يا يقه آن نازکتر باشد و دستمال گردن هم ببندد، حتي مي توانيد با هديه دادن يک جفت دکمه سر آستين، او را ذوق زده کنيد، باور کنيد اگر با اين تيپ به يک مهماني يا عروسي برود و تعريف همگان را بشنود، ديگر اصرار به پوشيدن شلوار هاي پاره نمي کند.

 

 

پوشيدن تيشرت هاي تبليغاتي ممنوع
اگر فرزند شما دست روي تيشرتي گذاشت که تبليغات خاصي روي آن حک شده بود، به او بگوييد که شبيه تابلوهاي تبليغاتي و يا بيلبورد ها شده و اصلا جالب نيست، به جاي آن تيشرت هايي که با حروف فارسي، اشعار حافظ و مولوي دارد را، به او پيشنهاد دهيد.

اگر خودتان براي ظاهرتان ارزش قائل شويد و با لباس مرتب به خيابان برويد، ايا پسر شما با شلوار پاره و يا شلواري که پاچه ي آن ريش ريش شده به خيابان مي رود؟


با چه کسي؟
اگر پسر شما در نظر دارد با دوستش به خريد برود و نمي خواهد شما را به همراه ببرد، با پيشنهاد صرف شام در رستوران و مهمان کردن دوستش، و يا با پيشنهاد رانندگي ماشين مدل جديدتان(البته اگر گواهي نامه دارد) و يا با هزار و يک راه و پيشنهاد ديگر، حتما سعي کنيد به همراهش برويد، چرا که ممکن است دوست او، پسر عاقلي نباشد و لباس هايي به پسرتان پيشنهاد دهد که مورد پسند شما و جامعه نباشد و آنوقت اول داستان، براي جنگ و دعواست، پس از همين اول با يک ترفند، مانع خريد لباس هاي نا مناسب شويد.

 

پسران خوشتيپ

و اما مدل مو ...

آنقدر پسرهايي با مدل موي خروسي و يا عجيب و غريب و حتي رنگ شده در کوچه و خيابان مي بينيم که به خدا پناه مي بريم و مي گوييم نکنه پسر ما روزي اينگونه به خيابان آيد؟!
قبل از آرايشگاه رفتن با پسرتان خيلي دوستانه در مورد مدل مويي که مي خواهد داشته باشد صحبت کنيد، مي توانيد عکس بازيگران و خواننده هاي محبوبش را نشان دهيد که مدل مويي ساده دارند، به او آموزش دهيد آن چيزي که بيشتر در ظاهر زيبايش تاثير گذار است، آراستگي و مرتب بودن است، زود به زود وقت آرايشگاه بگيريد و سعي کنيد در اين مورد هم همراهش باشيد.


در شان ما نيست!
اگر خودتان براي ظاهرتان ارزش قائل شويد و با لباس مرتب به خيابان برويد، ايا پسر شما با شلوار پاره و يا شلواري که پاچه ي آن ريش ريش شده به خيابان مي رود؟
اگر از کودکي به او آموزش داده باشيد که در شان خانواده ما نيست که با موهايي بلند و نا مرتب در انظار عمومي ظاهر شود، آيا روزي مي رسد که پسرتان موهايش را خروسي کند؟
مسلما يک پسري که با ظاهر عجيب و غريب در خيابان ظاهر مي شود، متولد خانواده اي است که براي پوشش خود ارزشي قائل نبودند و هر آنچه به دستشان مي آمد مي پوشيدند، اما اگر شما از کودکي، شان خانوادگي خود را به او تذکر دهيد و پوشيدن شلوار هاي پاره را عار و ننگ بدانيد، فرزندتان  هم با همين تفکر بزرگ خواهد شد.

 

زينب عشقي

بخش زيبايي تبيان

تعداد بازديد:770 آخرين تغييرات:94/05/31
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر