چهارشنبه 1 اسفند 1397 - 15 جمادي الثاني 1440 - 20 فوريه 2019
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

پايان تلاش آزادكاران اوزان نخست با دو مدال نقره و دو برنز

كشتي نوجوانان قهرماني جهان - بوسني؛

پايان تلاش آزادكاران اوزان نخست با دو مدال نقره و دو برنز

نخستين روز از رقابتهاي مسابقات کشتي آزاد نوجوانان قهرماني جهان که در بوسني و هرزگوين در حال برگزاري است با كسب دو نقره توسط اميرمحمد يزداني و عرفان آئيني و دو مدال برنز کاوسي و اصغري پايان يافت.

به گزارش خبرنگار مهر، در وزن ٤٢ كيلوگرم اميرمحمد يزداني در كشتي نخست خود اسلام ايخاموف از ازبكستان را با نتيجه ٧ بر صفر شکست داد. يزداني در كشتي بعد با دوگان كارا از تركيه رقابت كرد و موفق شد ١١ بر ٩ از سد حريف خود عبور كرده و راهي مرحله نيمه نهايي شود. آزادكار كشورمان در ادامه ايرلازبك نورماخمت از قرقيزستان را با نتيجه ٧ بر ٧ برد و راهي ديدار پاياني شد.

يزداني در فينال مقابل ايوان اكونشيني كوف از روسيه در حالي که با نتيجه ۸ بر ۲ عقب بود، ضربه فني شد و به مدال نقره دست يافت.

در وزن ٥٠ كيلوگرم عرفان آئيني در دور نخست مسابقات به رقابت با گنادي مارينوف از بلغارستان پرداخت و موفق شد با نتيجه ١٠ بر صفر حريف خود را شكست دهد. آئيني در ادامه با آلماز سامان بيكوف از قرقيزستان كشتي گرفت و ١٩ بر ١١ به پيروزي رسيد. آزادكار كشورمان در كشتي ماقبل فينال با پيتر كنستانتينوف از روسيه رقابت كرد و ١٤ بر ١١ به پيروزي رسيد تا فيناليست شود. وي در ديدار پاياني مقابل آنيل از هند با نتيجه ۱۰ بر ۶ باخت و مدال نقره گرفت.

در وزن ٥٨ كيلوگرم اميرحسين كاوسي در دور اول مسابقات با آليكو لوميدزه قهرمان امسال اروپا از گرجستان كشتي گرفت و توانست حريف خود را با حساب ٥ بر صفر شكست دهد. وي در كشتي دوم خود با اوت گونبايار باتسو از مقدونيه رقابت كرد و با حساب ١٠ بر صفر به پيروزي رسيد. كاوسي در ادامه با تولگا تومور اوچيل از مغولستان رقابت كرد و ٧ بر  ٦ پيروز شد و به مرحله نيمه نهايي رسيد. آزادكار ايران در مرحله ماقبل فينال با موتوياما از ژاپن كشتي گرفت و ١٠ بر ٨ شكست خورد و به ديدار رده بندي رفت. کاوسي در اين مسابقه مقابل کانر از کانادا با نتيجه ۱۲ بر ۷ پيروز و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ٦٩ كيلوگرم مجتبي اصغري پس از استراحت در دور اول در دور دوم با جوليان گيبهارد از آلمان رقابت كرد و با نتيجه ٦ بر صفر به پيروزي رسيد. اصغري در دور سوم مسابقات با آناتولي كورول آزادكار اوكراين كشتي گرفت و با حساب ١١ بر صفر به پيروزي رسيد. آزادكار كشورمان در نيمه نهايي با اسماعيل عبدالله يف از آذربايجان كشتي گرفت و ٨ بر ٦ مغلوب شد. اصغري براي كسب مدال برنز مقابل جولاکيدزه از گرجستان با نتيجه ۸ بر ۶ پيروز شد و به مدال برنز رسيد.

در وزن ٨٥ كيلوگرم ميثم عبدي در دور نخست استراحت كرد و در دور دوم با نايل سي يار از تركيه كشتي گرفت و با نتيجه ١٢ بر ٢ شكست خورد و از گردونه رقابتها حذف شد.

مسابقات پنج وزن دوم و پاياني امروز يکشنبه برگزار ‌مي‌شود.

تعداد بازديد:672 آخرين تغييرات:94/06/08
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر