شنبه 3 اسفند 1398 - 28 جمادي الثاني 1441 - 22 فوريه 2020
صفحه اصلي/اخبار فناوري

دستگاه اکسیژن ساز خانگی طراحی و ساخته شد

با خلوص ۳۰ تا ۹۰ درصدي؛

دستگاه اکسيژن ساز خانگي طراحي و ساخته شد

محققان يک شرکت دانش بنيان مستقر در مرکز رشد دانشگاه صنعتي شريف موفق به ساخت دستگاه اکسيژن ساز خانگي با قابليت خالص سازي اکسيژن از ۳۰ تا ۹۰ درصد شده است.

پيمان بخشنده نژاد، مدير شرکت زيست تجهيزشريف در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: محققان اين واحد فناور موفق به ساخت دستگاه اکسيژن ساز خانگي شدند که اين دستگاه اکسيژن را از محيط دريافت کرده و پس از جداسازي نيتروژن و ساير گازها، اکسيژن با درجه خلوص قابل تنظيم را توليد مي کند.

وي با بيان اينکه دستگاه قادر به خالص سازي ۳۰ تا ۹۰ درصدي اکسيژن در اندازه هاي ۶ تا ۱ ليتري است، بيان داشت: اين دستگاه قابل استفاده براي بيماران ريوي، وزشکاران و افرادي است که به دليل آلودگي هوا دچار مشکلات تنفسي مي شوند.

مديرعال شرکت زيست تجهيز شريف با بيان اينکه دستگاه اکسيژن پلاس قابليت استفاده از برق فندکي خودرو را دارا است، گفت: بنابراين افراد مي توانند از اين دستگاه در خودرو خود نيز استفاده کنند. 

بخشنده نژاد با بيان اينکه دستگاه هاي اکسيژن پلاس نسبت به ساير نمونه هاي خارجي از قيمت کمتري برخوردار است، افزود: براي اين دستگاه گوشي طراحي شده که با قرار گرفتن در مقابل بيني و يا دهان اکسيژن لازم به افراد منتقل مي شود.

وي با اشاره به پديده وارونگي هوا در فصول سرد سال در شهرهاي بزرگ کشور افزود: در شهرهاي بزرگ دنيا براي رفع مشکل افراد در زمان بروز آلودگي هوا ايستگاه هاي اکسيژن ايجاد شده که اين دستگاه نيز مي تواند در ايستگاه هاي اکسيژن شهرهاي بزرگ کشور کاربرد داشته باشد.

اين محقق خاطرنشان کرد: در کشورهاي اروپايي و آمريکايي دستگاه هاي اکسيژن ساز تنها محدود به بيمارستان ها و مراکز پزشکي نيست و مردم مي توانند به راحتي از اين دستگاه ها استفاده کنند.

وي تاکيد کرد: ديگر قابليت هاي اين دستگاه چربي سوزي است زيرا ورود اکسيژن به بدن ميزان سوخت و ساز افراد را افزايش مي دهد.

تعداد بازديد:851 آخرين تغييرات:94/06/09
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر