چهارشنبه 30 خرداد 1397 - 6 شوال 1439 - 20 ژوئن 2018
صفحه اصلي/پزشكي

عوارض تزریق بوتاکس برای درمان سردردها

رئيس انجمن علمي سردرد هشدار داد؛

عوارض تزريق بوتاکس براي درمان سردردها

رئيس انجمن علمي سردرد ايران، نسبت به روش جديد تزريق بوتاکس در درمان سردردهاي مزمن ميگرني هشدار داد.

به گزارش خبرگزاري مهر ، دکتر منصوره تقاء، گفت: متاسفانه گاهي اين تزريق ها براي سردردهاي ديگر که تاثير ندارد هم استفاده مي شود يا روش هاي تزريقي که استاندارد نيستند تجويز مي شود که تنها صرف هزينه است و البته گاهي هم عوارض دارد.

وي با بيان اينکه طي سال هاي اخير درمان سردرد بيشتر معطوف به داروهاي خوراکي بوده است، اظهار کرد: اما گاهي در مورد ميگرن مزمن که دفعات سردرد زياد است يا يک نوع سردرد به اسم سردرد خوشه اي که سردردهاي بسيار شديد هستند و ممکن است در روز چندين مرتبه اتفاق بيافتند، در بعضي مواقع مقاوم به درمان خوراکي مي شوند.

تقاء افزود: برخي انواع ديگر نيز تنها با کمک داروهاي خوراکي قابل کنترل و درمان نيستند. در اين ميان از روش هاي تزريقي و روش هاي غير دارويي ديگر بهره گرفته مي شود.

وي افزود: طبق تاييديه انجمن غذا و داروي امريکا تزريق بوتاکس فقط در مورد سردردهاي ميگرني مزمن بکار مي رود. در ميگرن مزمن حداقل ۳ ماه پشت سر هم و هر ماه بيش از ۱۵ روز سردرد وجود دارد به گونه اي که بيمار حداقل ۸ روز آن را درد شديد داشته باشد.

رئيس انجمن علمي سردرد ايران با تاکيد بر اينکه نحوه تزريق هم پروتکل خاصي دارد و در چهارمين کنگره سردرد آموزش هاي لازم در قالب يک کارگاه ارائه مي شود، گفت: چهارمين کنگره بين المللي سردرد از ۲۵ تا ۲۷ شهريور ماه جاري در هتل المپيک تهران برگزار مي شود.

تعداد بازديد:715 آخرين تغييرات:94/06/11
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر