یکشنبه 26 خرداد 1398 - 12 شوال 1440 - 16 ژوئن 2019
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)

اردوهای شاد شیطانی برای بانوان

اردوهاي شاد شيطاني براي بانوان

اين روزها عده‌اي به بهانه فراهم آوردن اوقات شاد و مفرح اقدام به برگزاري برنامه‌هاي زير زميني و غير مجازي مي‌کنند که نه تنها با قوانين کشور منافات داشته بلکه تنها مسيري براي ترويج بي‌بند و باري و فحشا در ميان جوانان ايراني به ويژه بانوان است.

جشن شادي يا اردوهاي شاد براي بانوان عنوان جديدي است که اين روزها مطرح و حتي عکس‌هايي از آن در شبکه‌هاي مجازي منتشر شده است. اردوهايي که بدون هيچ مجوز قانوني و رعايت استانداردهاي جمهوري اسلامي با عنوان پر کردن اوقات فراغت بانوان برگزار مي‌شود.اما تنها چيزي که در اين اردوها که عموما در باغ‌هاي اطراف شهر مشهد مشاهده مي‌شود به ويژه در منطقه تفريحي و شناخته شده شانديز و طرقبه، رقص و پايکوبي و بي بند و باري و پشت پا زدن به لزوم رعايت حجاب و عفاف در محيط‌هاي عمومي و ترويج بي عفتي است.
اينکه چگونه ممکن است اين برنامه‌ها بدون دريافت هيچ مجوزي از مراجع قانوني به صورت قارچ وار رشد کرده و به سرعت در محافل مختلف طرح و کاملا سازماندهي شده و در مکان‌هاي مختلف به اجرا در بيايد جاي سوال دارد. همچنين نکته مهم ديگري که بايد در نظر گرفته شود اين است که اگر جلوي اين روند از همين ابتداي کار گرفته نشود معلوم نيست در آينده دامنه گستره آن تا به کجا خواهد رسيد؟ در اين صورت چيز عجيبي نيست که اردوهاي شادي بانوان به اردوهاي مختلط شادي تبديل شوند.
قاضي جواد شاکري دادستان طرقبه و شانديز درباره برگزاري اين مجالس لهو و لعب و رقص و پايکوبي با پوشش زننده، در برخي باغ تالارها و هتل‌ها هشدار داده و مي‌گويد: عاملان برگزاري اين گونه مجالس که زمينه فساد را فراهم مي کنند طبق قانون به مجازات هاي سنگين محکوم خواهند شد.

پارتي 

تبليغ گسترده برگزاري اردوهاي شادي بانوان زير گوش مسئولين

جسارت برگزار کنندگان اين اردوها به حدي است که در هر جايي و به هر طريقي از ارسال پيامک و پيام‌هاي تلگرامي و واتس‌آپي گرفته تا پخش تراکت و در شبکه هاي ماهواره آن را تبليغ مي‌کنند.

متاسفانه اين وقايع در حالي جريان دارد که بسياري از خانواده‌ها و حتي خود افرادي که در آن شرکت مي‌کنند از پشت پرده اين اردوها خبر ندارند. بسياري از دختران به اين گمان که قرار است چند ساعتي را بدون دغدغه به تفريح و شادي بگذرانند بي‌آنکه از پشت پرده آن خبر داشته باشند در اين مراسم‌ها شرکت مي‌کنند

دادستان طرقبه و شانديز مي‌گويد: مدتي است که اين افراد سودجو و يا عاملان اشاعه فساد و فحشا با تبليغات گسترده در فضاهاي مجازي و يا ارسال پيامک براي شهروندان، آنان را به مهماني و جشن هايي دعوت مي کنند که در باغ تالارهاي داراي مجوز و يا برخي مراکز غيرمجاز برگزار مي شود.
قاضي جواد شاکري ادامه مي‌دهد: اين گونه افراد در تبليغات خود که با حمايت شبکه هاي ماهواره‌اي معاند نظام نيز همراه است چنين وانمود مي کنند که فعاليت هاي آنان کاملا قانوني است و مجوزهاي لازم را نيز از مراکز ذي صلاح دريافت کرده اند، اما در پس همين ماجراي ساده، به گسترش فساد در جامعه دامن مي زنند.

شادي با کمترين قيمت ،دام افراد سودجو

در حالي که اين مقام مسئول از دست‌هاي پشت پرده برگزاري اين اردوها خبر مي‌دهد مي‌بينيم که بسياري از دختران اين مرز و بوم بي آنکه از حقيقت امور در جريان باشند تنها براي چند ساعت شادي فريب اين تبليغات گسترده را خورده و در دام آن مي‌افتند.
گذران اوقات به شادي با کمترين قيمت بهانه خوبي براي به دام انداختن اين دختران است همانگونه که دادستان طرقبه و شانديز مي‌گويد: افراد براي شرکت در مجالس و پارتي هاي عمومي مبالغ اندکي را پيشنهاد مي کنند و بدين ترتيب زنان و دختران را به جمع افرادي مي کشانند که اهدافي را براي آشنايي هاي بيشتر و ارتباطات خياباني بعد از برگزاري اين گونه مجالس طرح ريزي کرده اند.

بازداشت افراد خاطي پس از شناسايي

خوشبختانه با اقدامات سريع مسئولين استان پيش از آنکه پاي چنين محافلي به ساير شهرها و نقاط کشور باز شود با آن‌ها برخورد شد.
قاضي شاکري در اين رابطه با اشاره به اين که با اين گونه «اردوهاي شيطاني» به شدت برخورد خواهيم کرد و اجازه نمي دهيم عده اي با دورزدن قانون زمينه فساد و فحشا را در جامعه فراهم کنند، مي‌افزايد: طي روزهاي اخير با 2 مورد از اين گونه مجالس که در طرقبه برگزار شده بود برخورد شد و روز يکشنبه گذشته نيز زني که با ارسال پيامک به شهروندان، چنين مجلسي را در يکي از باغ تالارها برپا کرده بود بازداشت شد.
 اين مقام قضايي همچنين مي‌گويد: اماکني که اين گونه مجالس با عناوين مختلف در آن جا برگزار شود با دستور قضايي پلمب مي شوند بنابراين متصديان هتل ها و باغ تالارها بايد مراقب باشند در چنين فضايي قرار نگيرند و سودجويان از مجوزهاي قانوني آنان براي ارتکاب جرم استفاده نکنند.
دادستان طرقبه و شانديز تصريح مي‌کند: اگرچه برگزارکنندگان اردوهاي شيطاني عنوان مي کنند که اين گونه مجالس فقط زنانه است و به صورت مختلط برگزار نمي شود اما در پس پرده اين مجالس جرايمي انجام مي گيرد که به ظاهر يک نوع رقص و پايکوبي و شادي است.
عده‌اي برخورد با اين افراد سودجو را مقابله با شادي عنوان مي‌کنند و با آن مخالفت مي‌کنند اما قاضي شاکري تاکيد مي‌کند: هيچکس با شادي و شادماني مخالف نيست و دستگاه قضايي هم از هر نوع شادي که مطابق موازين قانوني باشد و موجب ايجاد مزاحمت براي ديگران نشود، حمايت مي کند اما نمي توان به بهانه «شاد بودن» فساد را در جامعه گسترش داد.

بي اطلاعي خانواده‌ها از پشت پرده اردوهاي شادي بانوان

جسارت برگزار کنندگان اين اردوها به حدي است که در هرجايي و به هر طريقي از ارسال پيامک و پيام‌هاي تلگرامي و واتس‌آپي گرفته تا پخش تراکت و در شبکات ماهواره آن را تبليغ مي‌کنند

متاسفانه اين وقايع در حالي جريان دارد که بسياري از خانواده‌ها و حتي خود افرادي که در آن شرکت مي‌کنند از پشت پرده اين اردوها خبر ندارند. بسياري از دختران به اين گمان که قرار است چند ساعتي را بدون دغدغه به تفريح و شادي بگذرانند بي‌آنکه از پشت پرده آن خبر داشته باشند در اين مراسم‌ها شرکت مي‌کنند.
قاضي شاکري نيز در اين رابطه اظهار مي‌کند: در برگزاري مجالسي تحت عنوان «اردوهاي شادي» از رقاصه‌هاي حرفه اي استفاده مي‌شود که آنان در حاشيه اين جشن ها به دنبال تبليغ و جذب مشتري براي کلاس هاي رقص هستند و از سوي ديگر نيز سودجويان ممکن است به طور پنهاني و کاملا مخفيانه از صحنه هاي رقص و يا وضعيت زنان بدون پوشش مناسب فيلم و عکس تهيه کرده و آن را در فضاهاي مجازي منتشر کنند بنابراين باز هم توصيه مي کنيم ابتدا خانواده ها بايد وارد اين ماجرا شده و از حضور دختران جوان خود در اين گونه مجالس جلوگيري کنند.
 وي تاکيد مي‌کند: يکي از وظايف دستگاه قضايي پيشگيري از وقوع جرم است و ما اگرچه از هر نوع تفريح سالم و شادي مردم حمايت مي کنيم و کنار آن ها قرار مي گيريم ولي اجازه نخواهيم داد افرادي در اين پوشش به ارتکاب جرم اقدام کنند.

10 سال زندان براي مجرمان

دادستان طرقبه و شانديز با اشاره به موادي از قانون مجازات اسلامي مي‌گويد: فراهم کردن موجبات فساد در جامعه، مجازات سنگيني در پي دارد و در صورت اثبات جرم، عامل يا عاملان اين فعل مجرمانه تا 10سال زندان محکوم خواهند شد و نيروهاي انتظامي نيز با توجه به وظايف خود با هرگونه جرم مشهودي برخورد مي کنند بنابراين خانواده ها بسيار مراقب باشند تا فرزندانشان در چنين دام‌هايي گرفتار نشوند و مسئولان نيز هوشيار باشند که سودجويان و خلافکاران، قانون را دور نزنند و با عناويني مانند «مجوزهاي قانوني» فرزندان اين مرز و بوم را به مراکز لهو و لعب و فساد نکشانند.

 

محدثه اميري-بخش اجتماعي تبيان

تعداد بازديد:785 آخرين تغييرات:94/06/11
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر