دوشنبه 11 فروردين 1399 - 5 شعبان 1441 - 30 مارس 2020
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

راه‌اندازی خط تجاری-مسافری بین عمان و قشم

راه‌اندازي خط تجاري-مسافري بين عمان و قشم

مدير اداره بنادر و دريانوردي قشم از راه‌اندازي خط کشتيراني مسافري و تجاري بين عمان و ايران خبر داد.

به گزارش خبرگزاري مهر ، سيدباقر موسوي در ديدار با هيات عماني، اظهار داشت: هيات عماني پس از راه اندازي خط دريايي بندر شهيد رجايي به عمان و بالعکس براي تردد دريايي از مسير قشم به عمان نيز آمادگي خود را اعلام کردند.

وي با اشاره به اينکه ارزيابي و بازبيني امکانات بندر بهمن جزيره قشم از برنامه هاي هيات عماني در بازديد جزيره قشم بود، گفت: ورود و پهلودهي شناورهاي خط کشتيراني عمان به قشم و بالعکس براي حمل خودرو و مسافر در دستور کار قرار گرفته است.

مدير اداره بنادر و دريانوردي قشم با اشاره به زيرساخت‌هاي ايجاد شده و اعمال استانداردها به منظور فراهم کردن شرايط ايمن پهلوگيري کشتي‌هاي مسافري بين المللي در بندر بهمن، اضافه کرد: طي نشستي مشترک با حضور معاونين و مديران سازمان منطقه آزاد و مسئولين بنادر و دريانوردي قشم، شرايط و درخواست‌هاي طرف عماني به منظور انجام سفرهاي ايمن دريايي بررسي شد.

موسوي با بيان اينکه فعال شدن اين خط کشتيراني نقش مهمي در کاهش قاچاق کالا در اين منطقه دارد، افزود: پس از انجام هماهنگي هاي لازم بين مسئولان بنادر و دريانوردي، سازمان منطقه‌ي آزاد قشم و شرکت عماني، خط کشتيراني بين بندر خصب و جزيره‌ي قشم به صورت دو بار در هفته راه‌اندازي  خواهد ‌شد.

ارديبهشت امسال با حضور مسئولان بنادر و استانداري هرمزگان و جمعي از مسئولين عماني آغاز مبادلات کالا با راه‌اندازي خط کشتيراني کالاي کانتينري و فله بر از بندر شهيد رجايي به بندر صحار عمان به صورت رسمي آغاز شد.

تعداد بازديد:717 آخرين تغييرات:94/06/15
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر