دوشنبه 7 خرداد 1397 - 12 رمضان 1439 - 28 مي 2018
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

آمادگی آلمان برای همکاری خودرویی با ایران

آمادگي آلمان براي همکاري خودرويي با ايران

قائم مقام وزير و وزير اقتصاد ايالت بادن ووتمبرگ آلمان اعلام کرد : آمادگي داريم در زمينه صنعت خودرو و تجهيزات پزشکي با ايران همکاري هاي خود را آغاز کنيم.

به گزارش شاتا، ‌ در ديدار محمدرضا نعمت زاده وزير صنعت، معدن و تجارت با «نيلز اشميت» قائم مقام وزير و وزير اقتصاد ايالت بادن ووتمبرگ آلمان راهکار‌هاي اجرايي همکاري‌هاي صنعتي و تجاري کشور بررسي شد.

در اين نشست وزير صنعت، معدن وتجارت تاکيد کرد: زمينه همکاري‌هاي دو کشور زياد است ولي بايد بخش‌هاي همکاري را مشخص کنيم.

 

نعمت زاده افزود: هم اکنون شرکت‌هاي توانمندي در بخش خصوصي داريم و دولت جمهوري اسلامي ايران تمام تلاش خود را براي ارتقاي بخش خصوصي به کار گرفته است.

وي اظهار داشت: در گذشته مکانيزم مالي در پروژه هاي بزرگ در جريان بود و اگر بخواهيم دوباره فعاليت‌هاي دو کشور جريان گيرد، بايد اين مکانيزم‌ها فعال شود.

وزير صنعت، معدن وتجارت تصريح کرد: موانع بانکي دو کشور بايد برطرف شود و بانک‌هاي آلماني در ايران و متقابل بانک‌هاي ايراني در آلمان فعال شوند.

به گفته وي، زمينه براي سرمايه گذاري در کشور مهيا است و قوانين کشور نيز از آن حمايت مي کنند. نعمت زاده تاکيد کرد: نوع فعاليت‌ها در زمينه هاي مختلف با گذشته متفاوت است، چراکه هم اکنون ايران به کشوري پيشرفته و صنعتي تبديل شده است.

وزير صنعت، معدن وتجارت گفت: ظرفيت‌هاي ايران و آلمان بسيار بيشتر از چيزي است که الان در حال همکاري هستيم و بايد همکاري‌هاي بلند مدت دو کشور شکل بگيرد.

دراين ديدار قائم مقام وزير و وزير اقتصاد ايالت بادن -‌‌ ووتمبرگ آلمان گفت: شرکت‌هاي کوچک و متوسط خيلي متخصص در آلمان فعال هستند که مي توانند با شرکت‌هاي ايراني همکاري کنند.

وي با تاييد سخنان وزير صنعت، معدن و تجارت براي مشخص شدن زمينه هاي همکاري، گفت: در اين مرحله آلمان آمادگي دارد در زمينه صنعت خودرو و تجهيزات پزشکي با ايران همکاري کند.

نيلز اشميدت افزود: مطمئن هستيم که اين ديدارها مي تواند پنجره اي جديد از همکاري‌هاي دو کشور را بگشايد.

تعداد بازديد:507 آخرين تغييرات:94/06/16
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر