پنج شنبه 2 اسفند 1397 - 16 جمادي الثاني 1440 - 21 فوريه 2019
صفحه اصلي/پزشكي

کاهش توان حرکتی کودکان کالسکه سوار

کارشناسان توصيه مي کنند؛

کاهش توان حرکتي کودکان کالسکه سوار

پژوهشگران در مطالعات جديد خود دريافتند استفاده از کالسکه منجر به کم تحرکي و چاقي اطفال خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر ، مطالعات جديد پژوهشگران نشان مي دهد استفاده از کالسکه مي تواند منجر به کاهش تحرک و پويائي کودک شده و به اين ترتيب زمينه بروز چاقي و اضافه وزن در آنها به وجود خواهد آمد. در پي انجام اين تحقيقات از سوي محققان آکادمي پزشکي اطفال در آمريکا، کارشناسان اين مرکز تحقيقاتي به والدين توصيه مي کنند که استفاده از کالسکه را براي کودکان خود محدود کرده و به آنها اجازه ندهند ساعت هاي زيادي را در کالسکه به سر ببرند.

در اين پژوهش ها، پزشکان بيمارستان اطفال در شهر تورنتوي کانادا با مطالعه شرايط کودکان و گفتگو با والدين آنها دريافتند که استفاده زياد از کالسکه جهت حمل و نقل کودکان مي تواند موجب کاهش سطح تحرک آنها شده و زمينه ساز عادت به نشستن در آنها شود.

در همين زمينه کارشناسان بهداشت و سلامت کودکان به والدين توصيه مي کنند که مدت زمان استفاده روزانه از کالسکه براي حمل و نقل کودکان زير چهار سال تنها يک ساعت بوده و پدر و مادرها نبايد اجازه دهند که کودکان آنها براي تردد بيرون از خانه به کالسکه عادت کنند زيرا در صورت وابستگي بيش از حد و استفاده مدام از کالسکه، کودکان فرصت مناسبي را که در اين سن براي ايجاد اعتماد به نفس وجود دارد از دست داده و توانايي هاي حرکتي آنها نيز کاهش پيدا مي کند.

تعداد بازديد:616 آخرين تغييرات:94/06/16
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر