چهارشنبه 28 آذر 1397 - 11 ربيع الثاني 1440 - 19 دسامبر 2018
صفحه اصلي/پزشكي

تاثیرات ناشی از اعتیاد به شیرینی

تاثيرات ناشي از اعتياد به شيريني

يکي از موارد اعتياد در مواد غذايي، اعتياد به شيريني هاست. اين عادت غذايي مي تواند منجر به آسيب هايي در سلامت بدن شده و شرايط فرد را به خطر بياندازد.

به گزارش خبرنگار مهر ، مضرات پزشکي مواد قندي و شکر بر همگان روشن بوده و مصرف بيش از حد اين مواد موجب چاقي، اضافه وزن و فراهم شدن زمينه براي ابتلا به بيماري هاي مختلفي از قبيل ديابت و امراض قلبي و عروقي خواهد شد. به گفته محققان علائم و تاثيرات اعتياد به مواد غذائي شيرين به شرح زير است:

سردرد: در صورتي که بدن شما به مصرف زياد مواد قندي و شکر عادت کرده باشد، هنگام مصرف کم روزانه قند و مواد شيرين، شما دچار سردرد خواهيد شد.

احساس ضعف و سستي: اگر شما از ميزان بيش از حد مواد قندي به طور روزانه استفاده مي کنيد؛ در صورت تغيير در اين برنامه، احساس ضعف و سستي خواهيد کرد.

نياز به مسواک زدن بيش از حد: افراد داراي اعتياد به مواد قندي يا بايد آمادگي پوسيدگي دندان هاي خود را داشته باشند يا به صورت دائم در حال مسواک زدن باشند که هر دو حالت تاثيرات نامطلوبي در دهان و دندان ها خواهد داشت.

دندان درد: دندان درد يکي از رايج ترين مشکلات در بين علاقه مندان به مواد قندي و افراد داراي اعتياد به شيريني جات است. اين موضوع سبب مي شود که برخي افراد عليرغم مسواک زدن دائمي پس از مصرف شيريني جات، باز هم به دليل حساس شدن دندان ها دندان درد را تجربه کنند.

ظاهر شدن جوش و کورک در پوست: نخستين نشانه هاي مصرف بيش از حد مواد قندي و شيريني جات در پوست و به ويژه صورت افراد ظاهر مي شود. صورت افراد داراي اعتياد به مواد قندي عمدتا پوشيده از جوش و کورک است.

تعداد بازديد:600 آخرين تغييرات:94/06/21
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر