یکشنبه 30 دي 1397 - 14 جمادي الاول 1440 - 20 ژانويه 2019
صفحه اصلي/پزشكي

ممنوعیت واردات نوشیدنی های پرشکر

کارشناس سازمان غذا و دارو عنوان کرد؛

ممنوعيت واردات نوشيدني هاي پرشکر

کارشناس اداره غذايي و آشاميدني سازمان غذا و دارو گفت: واردات محصولات نوشيدني با شکر بالا از سال قبل متوقف شده و نوشيدني هاي ميوه اي و درصد بالاتري از آبميوه وارد کشور مي شود.

به گزارش خبرگزاري مهر ، مهندس معصومه تکلو در خصوص ارتقاء نوشيدني هاي ميوه اي بدون گاز و گازدار ضوابط بهداشتي مربوطه با همکاري اداره کل نظارت بر مواد غذايي و آشاميدني در دست تجديد نظر مي باشد که اين موضوع در راستاي کاهش شکر و افزايش درصد آبميوه محتوي است که بزودي اجرا خواهد شد.

وي اظهار داشت: از طرفي جهت ارتقاء سلامت مصرف کنندگان در حال حاضر واردات محصولات نوشيدني با شکر بالا از سال قبل متوقف شده است و نوشيدني هاي ميوه اي و درصد بالاتري از آبميوه وارد کشور مي شود.

تکلو گفت: تمامي واحدهاي توليدکننده داراي پروانه هاي بهداشتي ساخت کشور معتبر و واردکنندگان داراي مجوز ورود معتبر محصولات توليدي و وارداتي آنها در زمان عرضه به بازار و ورود به داخل کشور مورد بررسي فني و بهداشتي قرار گرفته و در صورت تاييد اجازه عرضه و توزيع را دارند.

کارشناس اداره غذايي و آشاميدني سازمان غذا و دارو در ادامه بيان داشت: در جهت ارتقاء کيفيت محصول آبليمو نيز ويژگي هاي فني و بهداشتي مربوطه در دست تجديد نظر است.

تکلو افزود: اداره کل نظارت بر مواد غذايي و بهداشتي با انجام نمونه برداري هاي مستمر از آبليموي توليدي از سطح عرضه نسبت به کنترل کيفيت و سلامت آبليمو اقدام مي نمايد و در سال جاري تعداد قابل توجهي محصولات آبليمو نامنطبق در سطح شناسايي شده و نسبت به جمع آوري آنها از سطح عرضه و برخورد از طريق مراجع ذي صلاح قانوني بعمل آمده است.

تعداد بازديد:666 آخرين تغييرات:94/07/06
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر