چهارشنبه 1 اسفند 1397 - 15 جمادي الثاني 1440 - 20 فوريه 2019
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

ازدحام جمعیت اجازه تدفین را نمی‌دهد/ درخواست پرسپولیسی‌ها از مردم

گزارش لحظه به لحظه تدفين نوروزي؛

ازدحام جمعيت اجازه تدفين را نمي‌دهد/ درخواست پرسپوليسي‌ها از مردم

مراسم تشييع پيکر مرحوم هادي نوروزي کاپيتان تيم فوتبال پرسپوليس صبح امروز با استقبال تاريخي مردم مازندران و بازيکنان و مسئولان باشگاه پرسپوليس در ورزشگاه هفت تير اين شهر آغاز شد.

به گزارش خبرنگار مهر از بابل، مراسم تشييع پيکر مرحوم هادي نوروزي کاپيتان ۳۰ ساله تيم فوتبال پرسپوليس که بامداد پنجشنبه به علت ايست قلبي دار فاني را وداع گفته بود، صبح امروز شنبه در شهر بابل آغاز شد و قرار است پيکر وي در روستاي کپورچال که زادگاهش بود به خاک سپرده شود.

گزارش کامل مهر از فضاي شهر بابل و روستاي کپورچال را در زير مي خوانيد:

* حضور پرسپوليسي ها در اولين ساعات صبح
درحالي که ساعتي تا شروع اين مراسم باقي مانده است برخي بازيکنان پرسپوليس خود را به بابل رسانده اند تا در مراسم خاکسپاري کاپيتانشان شرکت کنند. با اين حال کاروان اصلي سرخپوشان نتوانست به خاطر ازدحام جمعيت به ورزشگاه برسد.

* کاپيتان باغيرت - ۲۴ ابدي
شرکت کنندگان در مراسم تشييع و تدفين پيکر مرحوم هادي نوروزي پلاکاردهايي در دست دارند که روي آن شماره ۲۴ اين بازيکن حک شده و نوشته شده است: کاپيتان با غيرت پرسپوليس - ۲۴ ابدي

* بهار نارنج بي تو عطري ندارد
برخي پلاکاردها هم دل نوشته هاي هواداران و علاقه مندان را شامل مي شود. يکي از اين مطالب با عنوان :« بهار نارنج بي تو ديگر عطري ندارد» است. بابل به شهر بهار نارنج معروف است.

* استقبال تاريخي مازندراني ها
درحالي که پيکر هادي نوروزي به ورزشگاه رسيده بود نزديک به ۱۵ هزار نفر در ورزشگاه هفت تير و خيابان هاي اطراف حضور داشتند و به عزاداري پرداختند. ازدحام جمعيت به قدري بود که حرکت را سخت و دشوار کرده بود.

* ليدرهايي با نام نوروزي
ليدرهاي باشگاه پرسپوليس نيز با پيراهن هاي ورزشي مشکي که پشت آن نام نوروزي قيد شده بود در اين مراسم حضور دارند. پرسپوليسي ها زودتر از سايرين خود را به بابل رسانده اند تا با کاپيتان تيمشان وداع کنند.

* تذکر براي جلوگيري از فاجعه اي ديگر
ازدحام جمعيت به قدري بود که کنترل آن از دست ماموران انتظامي خارج شد. بيش از ۱۰ هزار نفر با حضور در ورزشگاه هفت تير بابل در اين مراسم شرکت کردند که تعدادي از آنها روي فنس ها و محل هاي ناامن ورزشگاه مستقر شده بودند. همين امر باعث شد تا مسئولان برگزاري به هواداران تذکر دهند تا از روي محل هاي ناامن پايين بيايند تا فاجعه ديگري رخ ندهد. سالها پيش در ورزشگاه شهيد متقي ساري ازدحام تماشاگر و فرو ريختن بحشي از ورزشگاه فاجعه اي را رقم زده بود.

* « مار بميره مار»
در مراسم تشييع کاپيتان متعصب پرسپوليس مادراني حضور دارند که اگرچه با دنياي مستطيل سبز چندان آشنا نيستند اما در سوگ جوان نام آشناي فوتبال ايران بر سر و سينه مي زنند و مي گويند « مار بميره مار». يعني الهي مادر فدايت شود.

* آخرين وداع با کاپيتان در رختکن
ازدحام جمعيت داخل ورزشگاه آنقدر زياد بود که تشييع کنندگان ناچار شدند پيکر هادي نوروزي را به رختکن ببرند. در اين لحظات بازيکنان پرسپوليس داخل رختکن رفتند و براي آخرين بار با کاپيتانشان در رختکن خداحافظي کردند.

* درخواست محسن بنگر از تشييع کنندگان
درحالي که تشييع کنندگان قصد داشتند پيکر مرحوم نوروزي را از رختکن خارج کنند ازدحام جمعيت اين اجازه را به آنها نداد و مجبور شدند دقايق طولاني در رختکن بمانند. محسن بنگر مدافع سرخپوشان ميکروفن ورزشگاه را در دست گرفت و از مردم خواست ورزشگاه را ترک کنند تا بتوانند پيکر نوروزي را به بيرون بياورند اما تا لحظه ارسال خبر اين اتفاق رخ نداده است.

* بابل غرق در عزا و ماتم
حضور پرتعداد بابلي ها که شهرشان را غرق در سوگواري و ماتم کرده اند فضاي اين مراسم را دگرگون کرده است. علاوه بر بابل، بسياري از شرکت کنندگان از شهرهاي مختلف استان مازندران خود را به اين شهر رسانده بودند تا در مراسم تشييع کاپيتان پرسپوليس شرکت کنند.

* آخرين دور افتخار در ورزشگاه بابل
پيکر هادي نوروزي پس از تشييع در ورزشگاه هفت تير بابل روي دستان همبازيانش به رختکن منتقل شد و پس از آنکه ازدحام جمعيت کمتر شد، پيکر وي به ميدان کياکلا منتقل شد تا از آنجا به سمت روستاي کپورچال زادگاه نوروزي تشييع شود.

* دايي و کريمي هم به بابل رسيدند
بسياري از چهره هاي ورزشي و اهالي فوتبال هم امروز خود را به بابل رساندند تا در مراسم تشييع پيکر هادي نوروزي شرکت کنند. علي دايي به همراه بهزاد غلامپور در اين مراسم حضور دارند. علي کريمي، حميد استيلي، احمدرضا عابدزاده و ... نيز از جمله شرکت کنندگان در اين مراسم هستند.

* درخواست پرسپوليسي ها از مردم
ازدحام جمعيت در روستاي کپورچال به گونه اي است که اجازه تدفين و خاکسپاري پيکر کاپيتان پرسپوليس را نمي دهد. مسئولان باشگاه پرسپوليس از مردم خواسته اند تا با فراهم کردن فضا اجازه خاکسپاري را بدهند اما تا لحظه ارسال خبر اين امر ميسر نشده است.

تعداد بازديد:1369 آخرين تغييرات:94/07/11
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر