چهارشنبه 3 بهمن 1397 - 17 جمادي الاول 1440 - 23 ژانويه 2019
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

آزمایش موشکی ایران را نباید با توافق هسته ای مرتبط کرد

نماينده آمريکا در سازمان ملل:

آزمايش موشکي ايران را نبايد با توافق هسته اي مرتبط کرد

نماينده آمريکا در سازمان ملل متحد در مورد ربط دادن آزمايش موشکي ايران به توافق هسته اي اين کشور با قدرت هاي جهاني هشدار داد.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از پوليتيکو، «سامانتا پاور» نماينده آمريکا در سازمان ملل متحد گفت پرتاب موشک جديد ايران قطعنامه ‌هاي موجود شوراي امنيت سازمان ملل را نقض کرده است.

وي پيش از اين گفته بود آزمايش موشکي ايران با عنوان موشک عماد را در شوراي امنيت سازمان ملل مطرح مي کند. پاور که در نشستي در واشنگتن سخنراني مي ‌کرد با اشاره به آزمايش موشک جديد ايران گفت: اگر حقايق آن چيزهايي که فکر مي کنيم باشند، اين اقدام قطعنامه ‌هاي شوراي امنيت سازمان ملل را نقض مي‌ کند.

سامانتا پاور در ادامه سخنان خود در اين زمينه گفت: واقعا از ويژگي ‌هاي مهم در اجراي توافق هسته‌اي با ايران اجراي قطعنامه و معيارهاي موجود در آن است. وي در عين حال يادآور شد که نبايد آزمايش موشکي ايران را به توافق هسته اي مرتبط کرد.

«عماد» که در روزهاي اخير براي آزمايش پرتاب شده است، موشک دوربرد جمهوري اسلامي ايران با قابليت هدايت و کنترل تا لحظه اصابت به هدف است که قادر است اهداف مورد نظر را با دقت بالا مورد اصابت قرار داده و به طور کامل منهدم کند.

پيش از اين نماينده انگليس در سازمان ملل متحد نيز از کميته تحريم‌ هاي ايران در شوراي امنيت اين سازمان خواست آزمايش موشک عماد توسط اين کشور را مورد بررسي قرار دهد.

همچنين جان کربي، سخنگوي وزارت خارجه آمريکا روز دوشنبه گفته بود: در صورتي که آزمايش موشکي گزارش شده ناقض هر يک از قطعنامه‌هاي فعلي شوراي امنيت سازمان ملل متحد باشد، ما اقدامات مقتضي درباره آن را در سازمان ملل انجام خواهيم داد.

تعداد بازديد:608 آخرين تغييرات:94/07/23
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر