شنبه 2 تير 1397 - 9 شوال 1439 - 23 ژوئن 2018
صفحه اصلي/كودك و نوجوان

تو ماه محرم چه کارهایی می‌کنیم؟

تو ماه محرم چه کارهايي مي‌کنيم؟

اين روزها، ميان بچه هاي کوچه ما، جنب و جوش زيادي ديده مي شود. قيافه کوچه، شهر و مسجد محله ما هم کلي تغيير کرده. همه جا سياه پوش شده، چون ماه محرم آمده و همه خودشان را براي شرکت در مراسم امام حسين عليه السلام آماده مي کنند.

هر کسي سعي مي کند به اندازه اي که مي تواند، در بهتر برگزار شدن اين برنامه ها کمک کند. يکي وسايل شربت را آماده مي کند، ديگري سنج ها و طبل ها را خاک روبي مي کند، يکي هم به نظافت مسجد و حسينيه مي پردازد و بالاخره، هر کدام از بچه ها، خودشان را در اين کار بزرگ شريک مي کنند.

يکي از کارهاي مهمي که ما هر ساله در روزهاي محرم انجام مي دهيم، عزاداري براي امام حسين عليه السلام و ياران ايشان است. ما با اين کار، خاطره امام حسين عليه السلام و مبارزه ايشان و نيز درس هايي که آن امام بزرگ به مسلمانان براي پيروزي و سربلند زندگي کردن داده است، زنده مي کنيم.

اکنون بسياري از مردم دنيا، از همين کار امام حسين عليه السلام راه مبارزه با دشمنان را ياد گرفته اند و با دشمناني مثل اسراييل مي جنگند و مطمئن هستند که پيروز خواهند شد.

 بله بچه ها! ما با زنده نگه داشتن نام و ياد امام حسين عليه السلام در مراسم عزاداري ايشان، هم خدا را از خود راضي مي کنيم و هم به امام حسين عليه السلام و راه زندگي اش نزديک تر مي شويم.

 

بخش کودک و نوجوان تبيان


تعداد بازديد:733 آخرين تغييرات:94/07/25
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر