شنبه 27 بهمن 1397 - 11 جمادي الثاني 1440 - 16 فوريه 2019
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

همایش شیرخوارگان حسینی در سیستان و بلوجستان برگزار شد

همايش شيرخوارگان حسيني در سيستان و بلوجستان برگزار شد

زاهدان-مراسم شيرخوارگان حسيني صبح ديروز با حضور پرشور مادران دوستدار اهل بيت(ع) در جاي جاي سيستان و بلوچستان برگزار شد و به زيبايي، نداي يا علي اصغر (ع) را در فضاي استان طنين انداز کرد.

به گزارش خبرنگار مهر ، ديروز در هر گوشه اين ديار که نگاه مي انداختي عشق به اهل بيت (ع) را مي توانستي از چهره مادران عاشق، چشم انتظار و دردهاي کربلا را در وراي گريه طفل هاي شيرخوار احساس کرد.

بار ديگر عشق به شيرخواره امام حسين (ع) در اولين جمعه ماه عزا محرم قد علم کرد و عاشقان در جاي جاي پهناورترين استان کشور گرد هم جمع شدند و اين آئين را پاس داشتند، آئيني که همراه با اشک بود و آه و مداحي هاي تداعي گر تلخي هاي و دردهاي روا شده کربلا بر اهل بيت رسول خدا بود.

در زاهدان نيز اين آئين در حسينه سيستاني ها برگزار شد، از اوايل بامداد ديروز مادران در صفوف طولاني چشم انتظار ورود به محل برگزاري اين مراسم بودند، هر کس سعي کرده بود فرزندش را به نوعي سياه پوش کند، يکي سربند يا حسين، يکي يا زينب و طفل شيرخوار ديگري يا علي اصغر (ع)، هنگام مداحي ذاکر اهل بيت  نيز اشک و آه با هم گره خورده بود.

اين همايش با حضور مادران و کودکان زاهداني به منظور ترويج فرهنگ حسيني و اعلام ادامه راه امام حسين(ع) و شهادت فرزند شش ماهه ايشان در روز دوم محرم در حسينيه سيستاني هاي زاهدان با شور و نواي وصف نشدني برگزار شد.

اشک هاي مادران و گريه کودکان عجيب هواي کربلا را زنده کرده و در آن فضاي معنوي نور زينبي حاکم شده بود.

مسلمانان براي حفظ اسلام از عاشورا درس بگيرند

نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان در اين آئين اظهار داشت: تمام مسلمانان جهان بايد به منظور حفظ اسلام از عاشورا درس گرفته و آن را الگوي زندگي خود قرار دهند.

آيت الله عباسعلي سليماني با تاکيد بر اينکه اسلام حقيقي را حضرت محمد (ص) بنيانگذاري کرد، گفت: انديشه اين اسلام در روز عاشورا توسط امام حسين (ع) نهادينه شد.

نماينده مردم سيستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبري گفت: بازگشت مسلماناني که از راه حق و اسلام خارج و از ايمان به خداوند و قيامت غافل شده بودند مهمترين هدف امام حسين (ع) از قيام عاشورا به شمار مي آيد بر اين اساس اکنون نيز که مشکلات متعددي دامنگير جهان اسلام شده ضروري است مسلمانان از اين نقشه راه به عنوان راه نجات اسلام بهره گيرند.

امام جمعه زاهدان گفت: هر کس دنبال انديشه پاک در حوزه دين و انسانيت، مقاومت و آزادگي و اسلاميت است مي تواند نهضت حسيني را الگو و سرمشق قرار دهد.

نماينده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت سيستان و بلوچستان و کرمان گفت: در زماني که دشمنان به دنبال توطئه براي نشاندن غبار برروي اسلام، ايجاد شکاف در ميان مسلمانان و هموار کردن راه براي رسيدن به اهداف خود بودند رهبر کبير انقلاب اسلامي با تاسي از قيام عاشورا انقلاب اسلامي را بنا نهادند.

تعداد بازديد:587 آخرين تغييرات:94/07/25
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر