چهارشنبه 5 تير 1398 - 22 شوال 1440 - 26 ژوئن 2019
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

فرزان آشورزاده به اسپانیا باخت و برنز گرفت

تكواندو جايزه بزرگ منچستر؛

فرزان آشورزاده به اسپانيا باخت و برنز گرفت

تکواندوکار سبک وزن تيم ملي کشورمان در مرحله نيمه نهايي به حريف اسپانيايي خود باخت و به نشان برنز دست يافت.

به گزارش خبرنگار مهر ،در ادامه اين مسابقات که در منچستر انگليس جريان دارد فرزان آشورزاده نفر اول رنکينگ جهاني و قهرمان سال ۲۰۱۵ جهان در مرحله نيمه نهايي به مصاف  «جيسوس تورتوسا» قهرمان نوجوانان جهان از اسپانيا رفت و در راند چهارم با امتياز طلايي نتيجه را به حريف واگذار کرد و برنز گرفت.

تکواندوکار اسپانيايي راند اول بهتر از آشورزاده ظاهر شد و ۳بر صفر پيروز از ميدان خارج شد. اخطارهاي متوالي سرداور اين بازي باعث شد تا نماينده کشورمان تمرکز لازم را نداشته باشد. در راند دوم اين قهرمان ايراني بود که بهتر از رقيب کار کرد و در نهايت هم نتيجه را به تساوي ۴بر۴ تغيير داد.

آشورزاده در راند سوم از حريف خود پيش افتاد و تا ثانيه هاي پاياني ۸ بر ۶ از حريف پيش بود ولي اخطار هاي سرداور و ضربه مشت نه چندان قدرتمند حريف باعث شد مبارزه  در پايان راند سوم با تساوي ۸ بر ۸ به اتمام رسيده و کار براي تعيين تکواندوکار پيروز به راند چهارم کشيده شود که حريف اسپانيايي در همان آغاز مبارزه امتياز پيروزي بخش را به نام خود ثبت کرد.

اين قهرمان کشورمان در وزن ۵۸- کيلوگرم دور نخست استراحت داشت و سپس ۴ بر يک «ديلان چلاموتو» از فرانسه را شکست داد و در ادامه هم ۹ بر ۵ «ميلاس گلادوويک» از صربستان را از پيش رو برداشت به نيمه نهايي صعود کرد.

در همين وزن آرمين هادي پور علي رغم ارائه مبارزات درخور توجه و سطح بالا از دست يابي به مدال بازماند. وي ابتدا ۱۷  بر ۴ مقابل «كارلوس ناوارو» از مكزيك صاحب پيروزي شد و سپس «تاي مون چا» قهرمان سال ۲۰۱۳ جهان و نفر هفتم رنکينگ المپيک از کره شمالي را ۳۰ بر ۶ از پيش رو برداشت.هادي پور در مرحله يک چهارم نهايي به مصاف «تاي هون کيم» ديگر نماينده کره ائها رفت و در يک مبارزه نزديک ۱۴بر۱۳ نتيجه را واگذار کرد و از دور رقابتها کنار رفت.

کيميا عليزاده ديگر نماينده کشورمان بود که امروز موفق به کسب مدال نشد. وي در وزن ۵۷- کيلوگرم دور نخست ۱۸ بر ۶ «بنتا ديديهو» از سنگال را شکست داد و در ادامه برابر «جيد جونز» قهرمان انگليسي المپيک ۲۰۱۲ در يک مبارزه نزديک ۳ بر ۲ بازنده و از دور رقابتها کنار رفت. 

تيم ملي کشورمان در پايان روز دوم با يک نقره ابوالفضل يعقوبي و دو برنز اميد عميدي و فرزان عاشورزاده به کار خود در اين مسابقات پايان داده است. فردا يکشنبه در روز پاياني اين رقابتها مهدي خدابخشي بعنوان آخرين نماينده کشورمان به ديدار رقباي خود مي رود.

وي که نفر اول رنکينگ وزن 80- کيلوگرم المپيکي است ابتدا با قرعه استراحت رو به رو است و سپس بايد با برنده ديدار استراليا و اسپانيا رقابت کند.برنده مبارزات تکواندوکاران کشورهاي فرانسه، صربستان، روسيه و ازبکستان نيز، حريف خدابخشي در مرحله يک چهارم نهايي اين مسابقات خواهد بود.

اين دوره از مسابقات روز گذشته با حضور ۲۲۷ تکواندوکار از ۵۶ کشور به ميزباني انگلستان در منچستر آغاز و تا عصر يکشنبه ادامه خواهد داشت.

تعداد بازديد:636 آخرين تغييرات:94/07/26
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر