دوشنبه 30 مهر 1397 - 12 صفر 1440 - 22 اكتبر 2018
صفحه اصلي/اخبار فناوري


 
 


 


 


 
خروجي RSS

جایگزینی تجهیزات ایرانی در زیرساخت ارتباطی

معاون شرکت ارتباطات زيرساخت خبر داد:

جايگزيني تجهيزات ايراني در زيرساخت ارتباطي

معاون شرکت ارتباطات زيرساخت از اجراي پروژه هاي «تجميع» و «توانا» با تکيه بر دانش بومي و بومي سازي تکنولوژي در شبکه زيرساخت ارتباطي کشور خبر داد.

مهدي کريمي نيسياني در گفتگو با خبرنگار مهر ، با اشاره به برنامه هاي اين شرکت براي استفاده از تجهيزات شرکت‌هاي دانش‌بنيان در شبکه زيرساخت ارتباطي کشور، گفت: براي مثال در قالب پروژه «توانا» با انتخاب پيمانکاران ايراني و شرکت‌هاي دانش‌بنيان ساخت تجهيزات مخابرات نوري (DWDM ) اجرايي شد که هم‌اکنون عمليات تحقيق و توسعه و توليد اين تجهيزات در حال اجرا است.

وي اجراي اين پروژه را در راستاي استفاده از دانش بومي و بومي سازي فناوريهاي ارتباطي عنوان کرد و اظهار داشت: در همين حال پروژه «تجميع» در لايه ديتا به عنوان پروژه‌اي براي تامين نيازهاي تجهيزاتي کشور در شرايط تحريم اجرايي شده است.

معاون طرح و توسعه شرکت ارتباطات زيرساخت گفت: در اين پروژه از ساعت ۱۲ تا ۳ هر شب، نسبت به نصب تجهيزات اقدام شد و لايه IP کشور با اجراي اين پروژه براي تامين نيازمندي‌هاي کشور آماده بهره‌برداري شد.

کريمي تاکيد کرد: هم‌اکنون پروژه تجميع، فاز تکميلي خود را سپري مي‌کند.

معاون شرکت ارتباطات زيرساخت، همچنين تعريف دو پروژه «تدبير و اميد» را براي تحقق اهداف برنامه پنجم توسعه و آمادگي براي تحقق اهداف برنامه ششم عنوان کرد.

وي گفت: هدف از اجراي اين پروژه‌ها آماده شدن کشور براي ظرفيت ۴ ترابيت در ثانيه در بخش اينترنت و ۲۰ ترابيت در حوزه اينترنت داخل است که طراحي آن از سال گذشته انجام شده است و پيش‌بيني مي‌شود در سال آينده بخشي از آن اجرايي شود.

تعداد بازديد:498 آخرين تغييرات:94/07/26
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر