یکشنبه 30 دي 1397 - 14 جمادي الاول 1440 - 20 ژانويه 2019
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

تفکرهای افراطی ظلم ستیزی عاشورا را تحمل نمی کنند

عضو کميسيون امنيت ملي در واکنش به حادثه دزفول و ايرانشهر:

تفکرهاي افراطي ظلم ستيزي عاشورا را تحمل نمي کنند

زابل-عضو کميسيون امنيت ملي مجلس شوراي اسلامي گفت: تفکرهاي افراطي ظلم ستيزي فرهنگ عاشورا را تحمل نمي کنند و اقدام هاي شب گذشته دزفول و امروز ايرانشهر در راستاي تضعيف اين فرهنگ است.

سيد باقر حسيني در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: فرهنگ عاشورا به خوبي نشان دهنده ايستادگي در برابر افراط و تفريط است که در اين راستا گروه هاي تروريستي و افراطي اين تفکر را نمي تابند و از راهي براي ضربه زدن به اين فرهنگ استفاده مي کنند.

وي افزود: دشمنان همواره با اجير کردن نيروي هاي خود در صدد ايجاد خدشه به فرهنگ غني عاشورا هستند، حوادث دزفول و امروز ايرانشهر در راستاي همين توطئه هاي است که براي مردم نا آشنا نيست، تا کنون بصيرت و آگاهي مردم به عنوان سدي در برابر آنان عمل کرده است و روز به روز توطئه ها را خنثي مي کند.

نماينده مردم سيستان گفت: دشمنان به خوبي مي دانند فرهنگ عاشورا معرف آزادگي، مقاومت و عزت خواهي است حال ايام محرم براي آنان سنگيني مي کند و سعي دارند با اين گونه اقدام ها مردم را از اين فرهنگ به دور نگاه دارند.

وي گفت: عاشورا با پوست و جان مردم يکي شده است و هيچ کس و هيچ چيز نمي تواند ميان اهل بيت (ع) و انسان هاي آزادي خواه و آزاد انديش فاصله ايجاد کند.

عضو کميسيون امنيت ملي مجلس شوراي اسلامي گفت: جريان شناسي گروه هاي افراطي و تکفيري و بازشناسي ريشه هاي سلفي گري در دنياي اسلام نيازمند وحدت بين آحاد امت اسلامي و نگرش مبتني بر آموزه هاي اسلامي است.

وي ياد آور شد: فتنه دشمنان اسلام در قالب ايجاد تقابل در بين اديان و به نام دين و با استفاده از ترويج تفکر افراطي گري در راستاي ايجاد تفرقه بين امت اسلامي و رسيدن به اهداف شوم نظام سلطه صورت مي گيرد.

وي بيان کرد: اين گونه تحرک هاي ناامني در جهت ترسيم غلط از اسلام صورت مي گيرد ليکن اين توطئه شوم با آگاهي و بصيرت ملت هاي آزاده و حق طلب نقش بر آب مي شود، ملت ايران را از شهادت نترسانيد شهادت درس بزرگ فرهنگ عاشورا است.

 تامين امنيت پايدار هنوز برقرار نيست

حسيني گفت: علي رغم تشکيل جلسات مکرر طي دو سال اخير در خصوص ايجاد امنيت در تمامي شاخص ها، درست است که رشد چشميگري داشتيم و دستاوردهاي زيادي را نيز شاهد بوده ايم اما باز هم ناکافي است و بايد تلاشمان دو چندان شود.

وي گفت: با هوشياري ايجاد شده بسياري از توطئه هاي ناامني طي چند سال اخير خنثي شده است که به خوبي نشان دهنده اشراف اطلاعاتي بر مباحث مختلف جمهوري اسلامي است اما با توجه به شکل چنين مسائل ناامني باز هم بايد هوشيار تر بود.

واقعه ايرانشهر تاکيدي بر هوشياري بيشتر در ايام محرم است

عضو کميسيون امنيت ملي مجلس شوراي اسلامي گفت: واقعه امروز ايرانشهر و اقدام به موقع بر عليه مخلان امنيت، تاکيدي دوباره بر ضرورت هوشياري و آگاهي در ايجاد امنيت سيستان و بلوچستان به ويژه در ايام محرم است.

نماينده مردم سيستان در مجلس شوراي اسلامي بيان کرد: بررسي ابعاد اين موضوع در آينده اي نزديک در کميسيون امنيت ملي مجلس شوراي اسلامي پيگيري مي شود تا روز به روز شاهد مقابله با تفکرهاي افراطي و شرارت ها در اين خطه از ايران اسلامي باشيم.

وي تاکيد کرد: جنگ سخت و نرم واقعيتي است در سيستان و بلوچستان، پس نبايد از آن غافل باشيم و مسئولان امنيتي بايد در زمينه مقابله با اين توطئه هوشيار و بابرنامه باشند.

به گزارش خبرنگار مهر ، حدود ساعت ۲۲ و ۳۰ دقيقه شب گذشته چند نفر سوار بر يک دستگاه خودروي سواري پژو، هيئت عزاداري قمر بني‌هاشم شهر صفي‌آباد دزفول را به رگبار بستند و متواري شدند. در اين حادثه دو تن از عزاداران حسيني کشته و دو تن ديگر به‌شدت مجروح شدند.

همچنين صبح ديروز در ايرانشهر نيز نيروي هاي امنيتي در راستاي همکاري اطلاعاتي از وقوع يک تله انفجاري در ورودي محور ايرانشهر به بم آگاه شده و پس از کسب اين خبر براي خنثي کردن آن به محل اعزام شدند که پس از حضور ماموران در صحنه، اين تله افنجاري منفجر شد که هيچ گونه خسارت جاني و مالي را در بر نداشته است و هنوز نيز از هدف واقعي عاملان اين اتفاق اطلاعاتي در دست نيست.

در اين رابطه تا کنون دو مظنون دستگير شدند.

تعداد بازديد:575 آخرين تغييرات:94/07/26
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر