پنج شنبه 27 دي 1397 - 11 جمادي الاول 1440 - 17 ژانويه 2019
صفحه اصلي/پزشكي

تاثیر کاهش بیش از حد فشار خون بر سلامت قلب

يافته اخير پژوهشگران نشان مي دهد؛

تاثير کاهش بيش از حد فشار خون بر سلامت قلب

تحقيقات جديد نشان مي دهد کاهش فشار خون سيستوليک به کمتر از حد متداول منجر به کاهش خطر ابتلا به عارضه بزرگ شدن ماهيچه‌ هاي بطن چپ قلب مي شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، هايپرتروفي بطن چپ، بزرگ شدن ماهيچه‌ هاي بطن چپ قلب است که در نتيجه افزايش فشار خون يا تنگي دريچه آئورت رخ مي‌ دهد و اين رخداد با افزايش خطر ابتلا به نارسايي هاي قلبي، سکته قلبي و حتي مرگ ناگهاني در ارتباط است.

پزشکان مي توانند بازگشت حالت هيپرتروفي بطن چپ را با کاهش مداوم فشار خون سيستوليک به دست آورند. در واقع اين روش، شيوه درماني رايج و شناخته شده اي نيست و به اعتقاد پژوهشگران در صورتي که استراتژي کاهش فشار خون، فراتر از سطح توصيه شده به کار رود، براي کاهش خطر مرگ قلبي مفيد خواهد بود.

«السيد سليمان» از محققان اين تيم پژوهشي، در رابطه با فوايد کاهش فشار خون کمتر از حد استانداردهاي معمول براي عضله قلب مي گويد: «طبق شواهد اين تحقيقات ايجاد فشار خون سيستوليک کمتر از ۱۲۰ در افراد مبتلا به فشار خون بالا و ديابت باعث کاهش هايپرتروفي بطن چپ که همان بزرگ شدن ماهيچه‌ هاي بطن چپ قلب است، مي شود.»

او در ادامه توضيحاتش اضافه کرد که فشار خون سيستوليک کمتر از ۱۲۰ نسبت به فشار خون سيستوليک ۱۴۰، خطرات عروقي قلبي را تا يک سوم کاهش مي دهد.

تعداد بازديد:553 آخرين تغييرات:94/08/06
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر