یکشنبه 30 دي 1397 - 14 جمادي الاول 1440 - 20 ژانويه 2019
صفحه اصلي/دين و انديشه


 
 


 


 


 
خروجي RSS

سامانه جذب مشارکت‌های مردمی اربعین راه اندازی شد

سامانه جذب مشارکت‌هاي مردمي اربعين راه اندازي شد

سامانه جذب مشارکت‌هاي مردمي اربعين با همکاري ستاد بازسازي عتبات عاليات راه اندازي شد.

 

 به گزارش خبرگزاري مهر ، از زماني که نخستين زائر مضجع منور اباعبدالله الحسين(ع)، جابر بن عبدالله انصاري در روز اربعين از مدينه به سمت کربلا رهسپار شد تاکنون ۱۳۷۶ سال مي‌گذرد. در اين سال‌ها علما و اولياي الهي براي زيارت سيدالشهدا(ع) در روز اربعين اهميت و جايگاه والايي قائل بودند و با پاي پياده از نجف اشرف به سوي کربلا رهسپار مي‌شدند.

مراسم عزاداري اربعين در کربلا بزرگ‌ترين تجمع بشري است که هر ساله، باشکوه‌تر از سال گذشته برگزار مي‌شود و ميليون‌ها زائر با حضور پرشور خود در عراق و مسيرهاي منتهي به شهر مقدس کربلا نگاه جهانيان را به خود جلب مي‌کنند.

با توجه به اينکه تعداد زائران پياده اربعين هر سال روند رو به رشدي پيدا کرده، سازمان‌ها و گروه‌هاي مختلفي براي خدمت‌رساني به زائران پياده امام حسين(ع) فعاليت دارند که ضرورت يک ساماندهي مناسب از طرف مسئولين و به‌خصوص مقام معظم رهبري حس شد که ايشان دستور تشکيل ستاد اربعين را دادند.

يکي از نکاتي که در زيارت اربعين جلب توجه مي‌کند، نذوراتي است که در اين ايام و در بين زائران توزيع مي‌شود، در همين راستا ستاد بازسازي عتبات عاليات از طرف ستاد اربعين به‌عنوان مسئول کميته ساماندهي مشارکت‌هاي مردمي انتخاب شد که وظيفه جمع‌آوري نذورات مردم بر عهده اين ستاد قرار داده شده است.

با همکاري ستاد بازسازي عتبات عاليات، سامانه مشارکت‌هاي مردمي اربعين به منظور جمع‌آوري نذورات مردمي به صورت متمرکز و الکترونيکي، راه‌اندازي شده است که مردم مي‌توانند با مراجعه به سايت www.nazr.net نذورات نقدي و کالايي خود را براي خدمات بهتر به  زائران پياده‌روي اربعين به صورت الکترونيکي پرداخت نمايند.

با توجه اهميت ساماندهي خادمين افتخاري در اربعين، در اين سامانه علاوه بر دريافت نذورات، مطابق درخواست نهادها و تشکل‌هاي فعال در اربعين از خادمان افتخاري که قصد خدمت به زائران پياده‌روي اربعين را دارند، ثبت نام به عمل مي‌آيد.

علاوه بر سايت مذکور پايگاه‌هاي جمع‌آوري نذورات مردمي در استان‌ها نيز راه‌اندازي شده‌ است که نذرکنندگان محترم مي‌‌توانند با مراجعه به سايت www.nazr.net آدرس‌ نزديک‌ترين پايگاه‌ به خود را مشاهده کنند.

تعداد بازديد:654 آخرين تغييرات:94/08/19
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر