چهارشنبه 18 تير 1399 - 16 ذي القعده 1441 - 8 ژولاي 2020
صفحه اصلي/اخبار فناوري

ژنراتور و گیبرکس توربین‌های بادی در کشور ساخته شد

توسط شرکتهاي دانش بنيان داخلي؛

ژنراتور و گيبرکس توربين‌هاي بادي در کشور ساخته شد

ژنراتور و گيربکس توربين هاي بادي با حمايت معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري و توسط شرکت هاي دانش بنيان داخلي در کشور ساخته شد.

به گزارش خبرگزاري مهر ، همچنين مواد اوليه پره هاي توريبن هاي باد که تهيه آن از خارج از کشور با مشکلاتي همراه بود نيز با حمايت معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري و ستاد انرژي هاي تجديد پذير معاونت علمي توسط دانشگاه هاي کشور ساخت داخلي شد.

مزارع نيروگاه هاي بادي و توربين هاي توليد شده با حمايت معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، وزارت نيرو، شرکت توانير و سازمان سانا براي رفع مشکلات تحريم قطعات و تجهيزات مواد توربين در کشور ايجاد شد.

نخستين مدار کنترل تحريک نيروگاه هاي آبي کوچک نيز به کمک دانشگاه شريف ساخت داخل شده و در استان آذربايجان در يک تا دو نيروگاه آبي نصب شده و عملکرد خوبي نيز داشته است.

پيل سوختي ۲۰ کيلو واتي در استان اصفهان به کمک معاونت علمي و سازمان انرژي هاي نو ايران، مرکز جهاد دانشگاهي استان اصفهان وابسته به هوا فضا و با حمايت ستاد توسعه فناوري انرژيهاي تجديدپذير معاونت علمي ساخت داخل شد.

ساخت پيل سوختي حاصل هماهنگي ميان معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري و بخش علمي کشور بوده که موفقيت بسيار بزرگي به شمار مي آيد و براي نخستين بار کشور به عنوان سازنده داخلي بزرگ پيل سوختي به اين توانايي دست يافته است.

تعداد بازديد:678 آخرين تغييرات:94/08/23
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر