یکشنبه 17 آذر 1398 - 11 ربيع الثاني 1441 - 8 دسامبر 2019
صفحه اصلي/قرآن

جامعه از سبك زندگي قرآني فاصله گرفته است

آيت‏الله صافي گلپايگاني:

جامعه از سبك زندگي قرآني فاصله گرفته است

حضرت آيت‏الله صافي گلپايگاني در مراسم رونمايي از کتاب فرهنگ علوم قرآني گفت: فعاليت‏هاي قرآني بايد به گونه اي باشد که سبک زندگي قرآني را در جامعه گسترش دهد.


به گزارش تلاوت به نقل از خبرگزاري رسا، حضرت آيت‏الله «صافي گلپايگاني» از مراجع عظام تقليد عصر ديروز سه شنبه 26 آبان ماه در مراسم رونمايي از فرهنگ نامه علوم قرآني که به همت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي تدوين شده است به سخنراني پرداخت و گفت: قرآن نور مبين و ريسمان محکم الهي است و هرکس که در راه قرآن و ترويج فرهنگ آن در جامعه بکوشد بايد از آن تقدير کرد. 

وي در ادامه افزود: تدوين کتاب فرهنگ علوم اسلامي کار بسيار بزرگي است که قطعاً زحمات بي‏شماري براي آن کشيده شده و حوزه و حوزويان نيز بايد همت خود را در همين راستا يعني ترويج علوم قرآني به کار گيرند. 

اين مرجع تقليد ابراز داشت: من به همه طلاب و فضلاي حوزه‏هاي علميه پيشنهاد مي‏کنم که حداقل يک بار اين کتاب را مطالعه کنند تا ديدي جامع نسبت به قرآن پيدا کنند و به وسيله آن بتوانند اسلام را به درستي تبليغ کنند. 

حضرت آيت‏الله صافي گلپايگاني اظهار داشت: براي ترويج دين، قرآن، روايات و سنت اهل بيت(ع) بايد اين راه ادامه يابد و اين پژوهشگاه نيز بايد در همين راستا نقشه راه خود را پياده کند. 

وي در پايان خاطر نشان کرد: فعاليت‏هاي قرآني بايد به شکلي در جامعه رواج يابد که رضايت خاطر امام زمان(عج) را همراه داشته باشد، امروز در جامعه سبک زندگي قرآني مشاهده نمي‏شود که بايد با اين فعاليت‏ها سبک زندگي را قرآني کرد.

تعداد بازديد:680 آخرين تغييرات:94/08/28
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر