چهارشنبه 3 بهمن 1397 - 17 جمادي الاول 1440 - 23 ژانويه 2019
صفحه اصلي/دين و انديشه


 
 


 


 


 
خروجي RSS

زائران اربعین فکر و ذکرشان خدا باشد/ محبت؛ بزرگترین ظرفیت اربعین

آيت الله حائري خطاب به پياده روندگان اربعين؛

زائران اربعين فکر و ذکرشان خدا باشد/ محبت؛ بزرگترين ظرفيت اربعين

آيت الله حائري شيرازي در توصيه اي به پياده روندگان اربعين گفت: فکر و ذکرتان خدا باشد تا آنجا، دلتان باز شود.

آيت الله حائري شيرازي، عضو مجلس خبرگان رهبري درمورد اهميت زيارت اربعين به خبرنگار مهر گفت:۴۰ روز چله کشي و غافل از خدا نشدن و تمامي کارها را خالص و براي خدا کردن دل انسان را زنده مي کند «مَن أصبح لله أربعين صباحاً" يا "أخلص لله أربعين صباحا تَنفجر ينابيع الحکمة مِن قلبه علي لسانه». کسي که چهل روز خود را براي خدا خالص گرداند، چشمه حکمت در دل چنين فردي جاري مي شود.

حائري افزود: اربعين يعني ۴۰ روز توجه به امام حسين(ع). روز چهلم نيست. يعني در روز چهلم مزد ۴۰ روزه را مي دهند.۴۰ روز توجه به امام حسين(ع) و زيارت او و ۴۰ روز دلبستگي به او. در روز چهلم هر مزدي که بخواهد به او مي دهند. اين زيارت براي دريافت مزد ۴۰ روز است.

اين عضو مجلس خبرگان رهبري در مورد ظرفيت هاي پياده روي اربعين براي جهان اسلام، گفت: در اين پياده روي از نجف به کربلا، انسان از خودش آزاد مي شود و کار عاشقانه اي مي کند. ما شاهد ضيافتي هستيم که عراقي ها انجام مي دهند و با اينکه بين ايران و عراق ۸ سال جنگ بود حال مي بينيم که به برکت امام حسين(ع) به جاي دشمني بين دو ملت، دوستي برقرار است. يعني همينکه اسم امام حسين(ع) آمد دشمني ها به دوستي ها تبديل شد و اين محبتي که عراقي ها به زائران مي کنند و ميهمانان را به سر سفره هايشان مي برند از محبت فرد به پدر و فرزندش يا پدر به فرزند خود هم ديده نمي شود.

حائري يادآورشد: اگر دنيا و اهل عالم اين محبتي که در پياده روندگان اربعين است را ببينند آن را به عنوان آرزوي ديرينه شان قبول مي کنند. مسيح مي گويد محبت اما جنگهاي جهاني اول و دوم را در اروپا ديديم. اما اسلام مي گويد محبت و اين محبت را در پياده روي اربعين مي بينيم. تلويزيون بايد اين محبت را فيلمبرداري کند و به جهانيان نشان دهد که اين بالاترين نوع محبت است.

وي در پايان به پياده روندگان اربعين توصيه کرد فکر و ذکرشان خدا باشد تا آنجا، دلشان باز شود.

تعداد بازديد:464 آخرين تغييرات:94/09/03
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر