چهارشنبه 29 خرداد 1398 - 15 شوال 1440 - 19 ژوئن 2019
صفحه اصلي/پزشكي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

۸ ساعت خواب شبانه برای داشتن یک حافظه خوب

محققان توصيه مي کنند؛

۸ ساعت خواب شبانه براي داشتن يک حافظه خوب

طبق يک پژوهش جديد، خواب خوب شبانه موجب بهبود تمامي انواع حافظه ها مي شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، آيا تاکنون براي شما پيش آمده که به اتاق تان برويد اما فراموش کنيد که براي چه آنجا هستيد. اين اتفاق براي اکثر ما افتاده است. اما اين به معناي از دست دادن حافظه يا فراموشکاري شما نيست. اين اتفاق صرفاً مي تواند به دليل عدم خواب کافي در شما باشد.

در اين مطالعه، محققان بيمارستان بيرگام آمريکا، با بررسي افرادي که در به خاطر آوردن نام و چهره ديگران مشکل داشتند متوجه شدند که در آنها، هشت ساعت خواب شبانه به يادآوري بهتر اسامي و چهره ها کمک مي کند.

«جني دافي»، کارشناس سيستم عصبي، در اين باره مي گويد: «زمانيکه به شرکت کنندگان اين فرصت داده شد تا خواب شبانه کاملي داشته باشند، توانايي شان در تشخيص درست نام مرتبط با هر چهره، به شکل قابل توجهي بهبود يافته بود. همچنين ميزان اعتماد به نفس بالاتري هم داشتند.»

از شرکت کنندگان اين مطالعه خواسته شد تا ۲۰ تصوير مربوط به چهره هاي متفاوت را به خاطر بسپارند. بعد از ۱۲ ساعت، اين چهره ها با نام هاي درست يا اشتباه به آنها نشان داده شد. جداي از شناسايي نام درست مربوط به هر چهره، از آنها خواسته شد تا به ميزان اعتمادبه نفس خود از يک تا ۹ نيز نمره دهند. وقتي به شرکت کنندگان اجازه داده شد تا به مدت ۸ ساعت بخوابند، ۱۲ درصد بيشتر در بيان اسم صحيح هر چهره درست عمل کردند.

محققان اين مطالعه به اين نتيجه رسيدند که يک خواب خوب به مدت ۸ ساعت بعد از فعاليت هاي جديد يادگيري باعث بهبود حافظه مي شود. البته اين مطالعه فقط بر روي گروه سني دهه ۲۰ انجام شده است.

تعداد بازديد:593 آخرين تغييرات:94/09/05
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر