سه شنبه 4 ارديبهشت 1397 - 8 شعبان 1439 - 24 آپريل 2018
صفحه اصلي/قرآن

مسابقات سراسري قرآن كريم ديگر نفر اول نخواهد داشت

مسابقات سراسري قرآن كريم ديگر نفر اول نخواهد داشت

سي‌وهشتمين دوره مسابقات سراسري قرآن کريم با تغييرات عمده‌اي در انتخاب نفرات برتر همراه خواهد بود كه بر اساس آن اين مسابقات ديگر نفر اول نخواهد داشت.


به گزارش تلاوت، سي‌وهشتمين دوره مسابقات سراسري قرآن کريم 28 آذر لغايت 5 دي‌ماه 1394 با حضور بيش از 300 نفر از نخبگان قرآني سراسر کشور به ميزباني استان کرمانشاه برگزار مي‌شود.

مسابقات امسال با تغييراتي روبرو است که طي آن و با برنامه‌ريزي جديد قرار است برگزيدگان هررشته سطح‌بندي‌ و قاريان و حافظان برتر در چند سطح معرفي شوند. يعني مسئولان سقف نمراتي را تعيين و شرکت‌کنندگاني که به نمرات مورد نظر برسند به عنوان قاري يا حافظ ممتاز و عالي معرفي مي‌شوند. به اين صورت امسال مسابقات کشوري قرآن کريم برگزيدگان رشته‌هاي مختلف را به صورت نفرات اول، دوم و سوم معرفي نمي‌کند. البته قرار است جزئيات اين تحولات بزودي اعلام شود.

فرايند انتخاب نمايندگان کشور در مسابقات مختلف بين‌المللي هم در ساز و کاري ديگر و در جريان برگزاري اردوي آموزشي، توجيهي قاريان و حافظان برتر که همه ساله برگزار مي‌شود انجام خواهد شد. البته اين اردو هم امسال به دليل موضوع انتخاب نمايندگان جمهوري اسلامي در مسابقات مختلف بين‌المللي تحولاتي خواهد داشت.

تاسال گذشته نفرات اول و دوم مسابقات سراسري به مسابقات بين‌المللي ايران و مالزي اعزام مي‌شدند که با تغييرات اعمال شده نمايندگان کشور در اين رقابت‌ها هم در فرايند ديگري انتخاب خواهند شد.

امسال براي اولين بار مسابقات هر رشته به صورت مجزا برگزار خواهد شد، به اين صورت که مسابقات يک رشته به صورت کامل برگزار و بعد از اعلام نتايج مسابقات رشته ديگر آغاز مي‌شود. در‌حالي که تا سال گذشته مسابقات همه رشته‌ها به صورت همزمان از روز نخست آغاز و روز پاياني هم فينال رشته‌هاي مختلف برگزار مي‌شد.

آيين اختتاميه اين رقابت‌ها 6 دي‌ماه 1394 در کرمانشاه برگزار خواهد شد.

تعداد بازديد:475 آخرين تغييرات:94/09/05
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر