جمعه 27 فروردين 1400 - 4 رمضان 1442 - 16 آپريل 2021
صفحه اصلي/اخبار تصويري

اخبار سازمان : نشريه شماره 9

امام علي (ع):

گواراترين زندگي را کسي دارد که از آنچه خداوند نصيب او کرده است خرسند باشد. 

   غرور الحکم و درر الکلم ، ح 3397 

 

اخبار سازمان

* مراسم روز جهاني قدس در زاهدان به کوري چشم دشمنان با شکوه تمام برگزار شد.

* برگزاري گردهمايي روحانيون و مبلغين اعزامي ويژه ماه مبارک رمضان در چابهار.

* همايش همنشيني با عرشيان در گلزار شهداي شهر اديمي زابل

* آموزش و حفظ قرآن کريم ويژه نونهالان در سراوان.

* برگزاري مسابقه قرآني ضيافت نور ويژه ماه رمضان در ايرانشهر.

* عرضه کتب قرآني با حداقل قيمت در نمايشگاه قرآن زاهدان .

* اهداي 4 هزار جلد کتاب مذهبي به نهادهاي شهرستان خاش.

* برگزاري محفل انس با قرآن درجشن ولادت امام حسن(ع) با همکاري دارالقرآن استان، مجمع قاريان و کانون فرهنگي مسجد طالقاني.

* برگزاري امتحانات پايان دوره تربيت معلم مفاهيم قرآن سطح 1 با شرکت 30 نفر.

* برگزاري مراسم تجليل شهيد حجه الاسلام توکلي روحاني مستقر روستاي افتخار آباد در شهرستانهاي زاهدان، خاش، زابل، چابهار، سراوان، روستاي افتخار آباد و  روستاي تيمور آباد بخش شيب آب.

برادر گرامي جناب آقاي سيد عليرضا موسوي نژاد سرپرست اداري و مالي و ذيحساب سازمان در خصوص عملکرد شش ماهه اين معاونت بيان داشتند:

معـاونت اداري و مـالي مسئوليت امور روزمره و حساسي که موقعيت خاصي به آن بخشيده است را عهده دار و متولي حمايت و پشتيباني از عملکرد و برنامه هاي فرهنگي سازمان مي باشد البته مسئوليت معاون محترم فرهنگي در استان برنامه ريزي و نظارت بر کارهاي فرهنگي مي باشد. لذا اين معاونت در کنار وظايف اصلي خود در جنبه هاي فرهنگي هم  بطور جدي در صحنه ها حضور فعال داشته و در تأمين نيازمنديهاي تدارکاتي، خدماتي و پشتيباني از برنامه هاي سازمان گام هاي بلندي برداشته است.

يکي از برنامه هايي که در سال 86 اتفاق افتاد روان بودن اعتبارات و به هنگام و به روز بودن آن است که قبل از اجراي برنامه، اعتبار ابلاغ که اين موضوع در تصميم گيري  معاون فرهنگي، دارالقرآن و رؤساي محترم دفاتر و نمايندگي ها ابزار کار را فراهم مي کند. 

البته به دنبال آنيم که توانمندي خود را در برنامه ريزي و نظارت بر امور بالا ببريم، گزارشها به موقع و تأخيرات را به حداقل برسانيم که اين امر ما را در جذب بودجه و اعتبارات کمک مي کند تا بتوانيم به سمت برنامه هاي محوري حرکت و بستر را آماده کنيم.

در اين زمينه بهسازي و افزايش توانمندي نيروي انساني که در سال 86 در دستور کار قرار گرفته و به جد در حال پيگيري است از جمله برنامه توجه به اهميت آموزش و ارتقاي سطح علمي انگيزشي و مهارتي کارکنان مي باشد و نسبت به اين موضوع خوش بين هستم که در سال 86  انشاءا... اين استان از امتيازات بسيار عالي در سطح کشور در  زمينه آموزش برخوردار خواهد بود.

  ادامه دارد ... 

برگزاري گفتمان هاي ديني

در سطح مدارس و مراکز علمي استان

برادر طاهري دبير اجرايي طرح گفتمان ديني بيان داشتند: با شروع سال تحصيلي جديد از مهرماه گفتمان هاي ديني در سطح مدارس و مراکز علمي استان با حضور اساتيد و نخبگان اعزامي از قم، مشهد، تهران برگزار مي گردد. ايشان همچنين بيان داشتند؛ با توجه به سهميه اعلام شده براي اجراي گفتمان هاي عمومي (همايشي) تعداد 86 گفتمان عمومي در سطح استان برگزار خواهد گرديد. ايشان استقبال از طرح گفتمان را در سال گذشته بسيار عالي توصيف نمودند. 

برگزاري 10 گفتمان ديني در شهرستان زابل

در ادامه برگزاري گفتمان هاي ديني در استان، 10 گفتمان ديني با محوريت شبهات فکري جوانان و نوجوانان، آسيب هاي اجتماعي، حجاب و عفاف، مواد مخدر و تأثيرات  سوء آن و ... در سطح مساجد، مدارس و مراکز علمي و فرهنگي شهرستان زابل برگزار گرديد. قابل ذکر است در اين گفتمان ها بالغ بر 700 نفر شرکت نمودند و به پرسشهاي مطرح شده از سوي شرکت کنندگان توسط اساتيد مدعو، پاسخ لازم ارائه گرديد. 

تعداد بازديد:1875 آخرين تغييرات:86/09/20
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر