جمعه 23 آذر 1397 - 6 ربيع الثاني 1440 - 14 دسامبر 2018
صفحه اصلي/پزشكي

فواید چای سبز و کاکائو در مقابله با عوارض دیابت

محققان مي گويند؛

فوايد چاي سبز و کاکائو در مقابله با عوارض ديابت

بر اساس يک مطالعه جديد، کاکائو و چاي سبز به مقابله با عوارض ديابت کمک مي کنند.

به گزارش خبرنگار مهر ، طبق مطالعه دانشمندان برزيلي، کاکائو و چاي سبز حاوي موادي هستند که مي توانند به پيشگيري و درمان مشکلات کليوي يا اختلالات چشمي ناشي از ديابت کمک کنند.

به گفته اين دانشمندان، کاکائو و چاي سبز به کاهش مرگ سلول هاي پودوسيت که مانع ورود پروتئين ها به ادرار مي شود، کمک مي کند. چاي سبز حاوي پلي فنول ها و کاکائو حاوي تئوبرومين است که به کاهش تاثيرات بيماري ديابت کمک مي کنند.

«خوزه لوپس دي فاريا»، از دانشگاه دولتي کامپيناس برزيل، در اين باره مي گويد: «انتقال آلبومين (نوعي پروتئين ساده) به ادرار علت اصلي نارسايي کليه در بيمار مبتلا به ديابت است. مطالعه ما نشان مي دهد که مواد موجود در کاکائو و چاي سبز موجب کاهش مرگ پودوسيت ها مي شود. سلول هاي پودوسيت نقش مهمي در محدود کردن انتقال پروتئين به ادرار دارند.»

اين آزمايش بر روي موش هاي مبتلا به ديابت و بر روي سلول هاي گرفته شده از بافت هاي انساني و موش انجام شد. محققان در محيط آزمايشگاه غلظت بالاي گلوکز را به اين بافت ها تزريق نمودند تا شرايط ديابت را شبيه سازي نمايند.

البته پيش از اين تاثيرات ضداکسايشي و ضدالتهابي اين دو ماده به اثبات رسيده بود. چاي سبز نقش مهمي در حفاظت از بدن در مقابل بيماري هاي قلبي-عروقي دارد و کاکائو موجب کاهش فشار خون سيستوليک مي شود.

تعداد بازديد:506 آخرين تغييرات:94/09/07
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر