دوشنبه 27 آبان 1398 - 20 ربيع الاول 1441 - 18 نوامبر 2019
صفحه اصلي/ايران و جهان

اهمیت نامه رهبر انقلاب/ سیاست‌های بی‌رحمانه آمریکا فاش شود

نظريه‌پرداز آمريکايي درگفتگو بامهر:

اهميت نامه رهبر انقلاب/ سياست‌هاي بي‌رحمانه آمريکا فاش شود

«استفن لندمن» با تشريح اهميت نامه مقام معظم رهبري درباره تروريسم در اين مقطع زماني بر لزوم ايستادگي انسانهاي آزاده جهان در برابر سياست هاي ويرانگر آمريکا که تهديدي براي بشريت است تاکيد کرد.

به گزارش خبرگزاري مهر ، انتشار دومين نامه مقام معظم رهبري خطاب به جوانان غرب در خصوص تروريسم و ريشه هاي آن بازتاب وسيعي در رسانه هاي مختلف جهان و در نزد انديشمندان و آزاديخواهان جهان داشته است.

در همين راستا گفتگويي با «استفن لندمن» نظريه پرداز معروف آمريکايي داشته ايم و نظرات وي را در خصوص بيانات رهبر معظم انقلاب اسلامي جويا شده ايم. مشروح اين گفتگو در زير آمده است.

*رهبر انقلاب اسلامي در نامه اخير خود به جوانان غربي به بررسي تروريسم و ريشه هاي اصلي آن پرداخته اند. به نظر شما چرا پرداختن به اين موضوع اهميت دارد؟

داعش، القاعده، جبهه النصره و ديگر گروه هاي تروريستي همگي توسط آمريکا خلق شده اند. اين گروه ها مشکلات و تهديدات زيادي را به واسطه حمايت هاي آمريکا و ديگر شرکايش ناتو، اسرائيل، عربستان براي کشورهاي مستقلي مثل عراق، يمن و سوريه ايجاد کرده اند. تنها راه شکست اين گروه ها پايان دادن به حمايت از آنهاست.

*ايشان در اين نامه تصريح کرده اند که اسلام دين دوستي و مودت است. چرا برخي سعي دارند اسلام را دين خشونت معرفي کنند؟

شمار افرادي که در جوامع غربي قادر به درک ريشه هاي مشترک مسيحيت، يهوديت و اسلام که مبلغ عشق، صلح و کمک به ضعيفان هستند و با تنفر و جنگ مخالفند، بسيار کم است. اسلام نه تنها تعليم خشونت نمي دهد بلکه برعکس آموزش عشق و محبت مي دهد. تبليغات غرب بر خلاف اين حقيقت چيز ديگري را اشاعه مي دهد و دروغ هاي بزرگ و کج فهمي هاي زيادي را در خصوص اسلام منتشر مي کند.

تمامي مذاهب داراي عناصر راديکال و افراطي هستند که از خطرناکترين آنها فاشيست هاي يهودي و مسيحي در آمريکا و اسرائيل هستند.

*چرا برخي سعي مي کنند از رهگذر تروريسم به اسلام هراسي دامن بزنند؟

اهداف امپرياليسم امريکايي که با اسرائيل و ديگر ملت ها شريک شده است ريشه جنگ هاي بي پايان امروز جهان هستند. آمريکا براي فروش سياست دائمي جنگ طلبي خودش در نزد افکار عمومي همواره نيازمند دشمن است.

بعد از پايان جنگ جهاني دوم دشمن آمريکا کمونيست بود. بعد از آنکه اتحاد جماهير شوروي سابق در سال 1991 فروپاشيد، اسلام جايگزين آن شد. صلح و ثبات مورد لعن و نفرين سياست گذاران آمريکايي است زيرا جنگ هاي بي پايان به نفع آنهاست و منافع عظيمي را براي آنها به دنبال دارد.

*به نظر شما اهميت اين نامه در مقطع کنوني چيست؟

براي انسانهاي خوب در سرتاسر جهان ضروري است تا سياست هاي بي رحمانه آمريکا و ديگر شرکايش را فاش کنند سياست هايي که اگر متوقف نشوند جهان را به سوي يک جنگ هسته اي پيش مي برند که حيات را در روي زمين نابود خواهد کرد.

گفتگو: پيمان يزداني

تعداد بازديد:580 آخرين تغييرات:94/09/10
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر