یکشنبه 30 دي 1397 - 14 جمادي الاول 1440 - 20 ژانويه 2019
صفحه اصلي/قرآن

پيام ناصحانه سازمان دارالقرآن الكريم خطاب به وزارت اوقاف مصر و الأزهر صادر شد

در پي ممنوعيت تلاوت دو قاري مصري به جرم سفر به ايران؛

پيام ناصحانه سازمان دارالقرآن الكريم خطاب به وزارت اوقاف مصر و الأزهر صادر شد

در پي ممنوعيت از تلاوت قرآن دو قاري مصري به جرم سفر به ايران از سوي وزارت اوقاف مصر و الازهر پيامي از سوي سازمان دارالقرآن‌الكريم جمهوري اسلامي ايران خطاب به وزارت اوقاف مصر و الأزهر صادر شد.

به گزارش تلاوت، در پي ممنوعيت از تلاوت قرآن دو قاري مصري از سوي وزارت اوقاف مصر و الازهر پيامي از سوي سازمان دارالقرآن‌الكريم جمهوري اسلامي ايران خطاب به وزارت اوقاف مصر و الأزهر صادر شد که در ادامه مي خوانيد.

برادران الأزهر و وزارت اوقاف مصر، زماني كه ناباورانه خبر ممنوعيت تلاوت قاريان مصري را به جرم سفر به ايران اسلامي از زبان شما شنيديم؛ متأسف و متأثر شديم كه در مهد تلاوت قرآن بارها آيه شريفه «مُّحَمَّدٌ رَّسُولُ اللَّهِ وَالَّذِينَ مَعَهُ أَشِدَّاء عَلَى الْكُفَّارِ رُحَمَاء بَيْنَهُمْ» را شنيده‌ايد و دقيقا بر خلاف آن عمل مي‌كنيد.

از آنجا كه جرم اين قاريان مصري را سفر به ايران انگاشه‌ايد خوب است به اين پرسش‌ها پاسخ دهيد:

مگر همگي ما امت پيامبر رحمت محمد(ص) نيستيم و كتاب‌مان قرآن نيست؟ يا شما هم تحت تأثير القائات وهابيت، اين وصله ناچسب به اسلام محمدي و بدعت‌گذار در آيين آخرين رسول خداوند، معتقديد كه قرآن ما با شما تفاوت دارد؟ اگر اينگونه مي‌انديشيد خوب است از قارياني كه امروز مغضوب شما واقع شده‌اند بپرسيد كه آيا در ايران اسلامي قرآن ديگري غير از آنچه نزد شما مي‌خوانند، يافته و يا تلاوت كرده‌اند؟

اگر اينگونه نيست پس جرم ما چيست كه چنين با شدت عمل و همچون دشمنانتان به ما مي‌نگريد.

افسوس و هزاران افسوس، اي كاش به دشمنان واقعي قرآن و جهان اسلام، اينگونه مي‌نگريستيد.

آن روز كه ملت بزرگ مصر به بركت بيداري اسلامي از سلطه حاكمي ظالم رهيد و غرق در شعف پيروزي بود، برادران ايراني شما بر خلاف آمريكا، اسرائيل و عده‌اي كه امروز حاميان مالي و تسليحاتي فتنه‌گران داعش و القاعده هستند‌؛ نداي حمايت و همراهي با انقلاب شما را سر دادند. آيا رفتار دشمنان بيداري اسلامي مردم مصركه از هيچ توطئه‌اي فروگذار نكردند؛ مصداق اين كلام نوراني قرآن نيست كه مي‌فرمايد «إِن تَمْسَسْكُمْ حَسَنَةٌ تَسُؤْهُمْ وَ إِن تُصِبْكُمْ سَيِّئَةٌ يَفْرَحُواْ بِهَا» و با اين اوصاف آيا شما در تشخيص دشمن واقعي خود دچار خطا نشده‌ايد؟

آيا امروز كه گروهي فاسد، غارتگر، سنگ‌دل و سفّاك، با نام خلافت اسلامي خون انسان هاي بي‌گناه را در بلاد اسلامي و ديگر كشورها ريخته و چهره‌اي تنفرآور و مشمئزكننده را از آيين سراسر عطوفت اسلام به جهان عرضه مي‌كنند؛ وقت آن نيست كه به جاي قرار گرفتن در مقابل ما و آب ريختن به آسياب تفرقه‌افكني دشمنان اسلام، برادران جهادگرتان را ولو با به كارگيري زباني مهربانانه، در جبهه مقابله با درندگان تربيت‌شده در سرويس‌هاي جاسوسي آمريكا و اسرائيل ياري و آنها را از وجود تفرقه در امت اسلامي مأيوس كنيد؟

آيا اگر با كنار نهادن تعصبات ويرانگر، چنين راهي را برگزينيد به راستي به فرامين الهي«أَشِدَّاء عَلَى الْكُفَّارِ رُحَمَاء بَيْنَهُمْ» و «وَاعْتَصِمُواْ بِحَبْلِ اللّهِ جَمِيعًا وَلاَ تَفَرَّقُواْ» عمل نكرده‌ايد؟

سال‌ها بزرگاني از علما و عقلاي شما و ما در الأزهر و حوزه علميه قم كوشيدند تا با تقريب نظرات و پررنگ كردن اشتراكات، سودجويان از تفرقه‌ در امت اسلامي را ناكام گذارند؛ اينك به نظر خودتان جرم انگاشتن تلاوت قرآن قاريان مصري در ايران در راستاي آن تلاش‌هاي مبارك است يا مخرب آنها؟

برادران گرامي، نگاه ما ايرانيان پيرو مكتب اهل بيت پيامبر(ع) به شما همان نگاهي است كه به برادران اهل سنت فلسطيني داريم و شما را نيز همچون آنان پاره تن خود مي‌دانيم.

به فرموده رهبر كبير انقلاب اسلامي، امام خميني(ره)- او كه به حق منادي وحدت مسلمانان در عصر حاضر بود «ما مفتخريم و ملت عزيز سر تا پا متعهد به اسلام و قرآن مفتخر است كه پيرو مذهبي است كه مي‌خواهد حقايق قرآني، كه سراسر از وحدت بين مسلمين بلكه بشريت دم مي‌زند را از مقبره‌ها و گورستان‌ها نجات داده و به عنوان بزرگ‌ترين نسخه نجات دهنده بشر از جميع قيودي كه بر پاي و دست و قلب و عقل او پيچيده است و او را به سوي فنا و نيستي و بردگي و بندگي طاغوتيان مي‌كشاند، نجات دهد»

ما ايرانيان به قول فردوسي، آن شاعر شيرين سخن پارسي، در عمل ثابت كرده‌ايم كه «چوعضوي به درد آورد روزگار/ دگر عضوها را نماند قرار» و به وضوح مي‌بينيد كه امروز مردم ايران شيعي، بي‌قرار مصائب برادران اهل سنت خود در فلسطين، سوريه، يمن و ديگر بلاد اسلامي است و از جان و مال خود در راه دفاع از خاك و ناموس امت اسلام دريغ نمي‌كند.

قرآني كه ريسمان مشترك خداوند بين ما و شماست، مي‌فرمايد «إِنَّ الْكَافِرِينَ كَانُواْ لَكُمْ عَدُوًّا مُّبِينًا» پس بياييد با كمي انديشه در شناخت دوست از دشمن دچار خطاي راهبردي نشويم.

«وَاللّهُ أَعْلَمُ بِأَعْدَائِكُمْ وَكَفَى بِاللّهِ وَلِيًّا وَكَفَى بِاللّهِ نَصِيرًا».

والسلام علي اخواننا المسلمين

تعداد بازديد:703 آخرين تغييرات:94/09/24
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر