چهارشنبه 1 اسفند 1397 - 15 جمادي الثاني 1440 - 20 فوريه 2019
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

«رامشار» و منطقه مرزی «هیرمند» شامل منطقه آزاد سیستان می شود

نماينده مردم سيستان در تشريح حدود منطقه آزاد؛

«رامشار» و منطقه مرزي «هيرمند» شامل منطقه آزاد سيستان مي شود

زابل-نماينده مردم سيستان در مجلس شوراي اسلامي گفت: رامشار و منطقه فرودگاهي زابل تا نقطه صفر مرز شامل حدود منطقه آزاد تجاري سيستان مي شود که به تصويب هيات دولت رسيده است.

سيد باقر حسيني در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: اين طرح شامل دو بخش است که بخش تجاري آن ۲۸ هزار هکتار از منطقه سيستان را شامل مي شود که از فرودگاه زابل آغاز و تا مرز تداوم دارد و رامشار نيز بخش صنعتي آن است.

وي افزود: تصويب نهايي اين طرح کمک شايان توجه اي به نقش پذيري بيشتر سيستان در سطح ملي و بين المللي، اشتغالزايي و بهبود وضعيت اقتصادي شمال استان خواهد کرد.

عضو کميسيون امنيت و سياست خارجي مجلس بيان کرد: علي رغم آماده نبودن طرح از سوي مسئولان دست اندر کار با لطف و همکاري بسيار خوب شوراي عالي مناطق آزاد طرح منطقه آزاد سيستان همراه با ديگر طرح هاي اقتصادي در کميسيون اقتصادي مجلس مطرح شد.

وي افزود: سيستان به عنوان يک منطقه آزاد تجاري براي مردم اين منطقه از اهميت بسزايي برخوردار است، زيرا اين موضوع باعث رفع بسياري از مشکلات اين منطقه ازجمله بيکاري، پديده ريزگردها و آلودگي هاي زيست محيطي مي شود.

حسيني تاکيد کرد: منطقه سيستان به دليل آنکه در مسير ترانزيت کالا قرار داشته و آخرين منطقه از خاک جمهوري اسلامي ايران است، بايد به گونه اي از اين بن بست خارج شود؛ هرچند که به دليل موقعيت جغرافيايي قابل قبول و همجواري با افغانستان مي توان با تصويب لايحه منطقه آزاد تجاري سيستان انتظار رفع مشکلاتي نظير ريزگردها و آلودگي هاي مربوط به محيط زيست را در اين استان داشت؛ همچنين با تصويب اين موضوع سرمايه گذاري در اين منطقه سيستان رونق پيدا مي‌کند.

عضو مجمع نمايندگان استان سيستان و بلوچستان در مجلس شوراي اسلامي، با بيان اينکه تصويب منطقه آزاد تجاري سيستان به افزايش اشتغال کمک مي کند، ياد آور شد: بايد به اين نکته تاکيد کرد که افزايش اشتغال را مي توان با هدف صادرات درنظر گرفت، زيرا در حال حاضر افغانستان از خريد محصولات ايراني در هر سطح و نيازي استقبال مي کند؛ همچنين تجار افغان نيز مي توانند دراين استان سرمايه گذاري مشترک کنند که اين خود شاهد رشد منطقه خواهد شد.

نماينده مردم سيستان تاکيد کرد: خوشحاليم که اکنون حاصل تلاش جمعي مردم سيستان نتيجه داد و منطقه آزاد سيستان براي طرح در صحن علني مجلس آماده است و اميد است که تا دو هفته ديگر تصويب شود.

تعداد بازديد:501 آخرين تغييرات:94/09/24
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر