پنج شنبه 28 شهريور 1398 - 19 محرم 1441 - 19 سپتامبر 2019
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

نرخ شیرخام هم گران شد

در گفتگو با مهر عنوان شد؛

نرخ شيرخام هم گران شد

رئيس هيات مديره انجمن صنفي گاوداران با بيان اينکه سرانجام پس از ۱۸ماه دولت اقدامي انجام داد تا قيمت شيرخام به نرخ مصوب شده ۱۴۴۰ تومان نزديک شود، گفت: اميدوار هستيم صنايع لبني اين دستور را اجرايي کنند.

سيداحمد مقدسي در گفتگو با مهر درباره ابلاغيه جديد سازمان حمايت درباره نرخ جديد شيرخام اظهارداشت: سرانجام پس از ۱۸ ماه اقدامي انجام شد تا قيمت شيرخام به نرخ مصوب شده ۱۴۴۰ تومان نزديک شود.  

وي با بيان اينکه صنعت دامپروري در ۱۸ ماه گذشته آسيب‌هاي زيادي ديده است، گفت: اميدوار هستيم صنايع لبني دستور جديد دولت را اجرايي کنند تا توليد شيرخام که ۷۰ درصد ماده اوليه فراورده‌هاي لبني را تشکيل مي‌دهد، بيش از اين به خطر نيفتد.

مقدسي با اشاره به اينکه ما در حدود يک ماه قبل جلسه‌اي با صنايع لبني و سازمان حمايت درباره تعيين تکليف قيمت شيرخام داشتيم، افزود: در آن جلسه پيشنهاد شد دامداران براي اينکه مصوبه قيمت ۱۴۴۰ توماني شيرخام اجرايي شود با دولت و کارخانجات همکاري کنند و اين افزايش نرخ پلکاني رخ دهد، ضمن اينکه قرار شد در گام نخست ۱۰۰ تومان به قيمت پايه شيرخام افزوده شود و در مقابل کارخانجات نيز اجازه افزايش قيمت ۳ فرآورده پرمصرف خود را تا ۶ درصد داشته باشند و نهايتا در مرحله دوم قيمت شيرخام به ۱۴۴۰ تومان برسد.

وي با بيان اينکه در حال حاضر  گام اول اين توافق اجرايي شده است، اظهاراميدواري کرد که گام دوم نيز به زودي اجرايي و قيمت شيرخام ۱۴۴۰ تومان شود تا صنعت دامپروري بيش از اين متضرر نشود.

تعداد بازديد:458 آخرين تغييرات:94/09/28
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر