پنج شنبه 1 اسفند 1398 - 26 جمادي الثاني 1441 - 20 فوريه 2020
صفحه اصلي/دين و انديشه


 
 


 


 


 
خروجي RSS

دشمنان اسلام نه دلشان برای شیعه می سوزد و نه برای سنی

آيت الله مصباح يزدي در ديدار با آيت الله اراکي:

دشمنان اسلام نه دلشان براي شيعه مي سوزد و نه براي سني

آيت الله مصباح يزدي در ديدار با دبيرکل مجمع جهاني تقريب با بيان اينکه دشمنان اسلام نه دلشان براي شيعه مي سوزد و نه براي سني، گفت: آنها بي دينان دنيا پرستي هستند که فقط به دنبال دنيا و رياست هستند.

به گزارش خبرگزاري مهر ، آيت الله اراکي در ابتداي اين ديدار طي سخناني با اشاره به برگزاري بيست و نهمين کنفرانس وحدت اسلامي طي روز هاي ۶ تا ۸ ديماه در تهران، اظهار داشت: کنفرانس وحدت امسال نسبت به سال هاي قبل بسيار متنوع تر است و امسال علاوه بر حضور علما و انديشمندان از دانشگاهيان، سياسيون و اصحاب رسانه نيز دعوت شده است.

وي افزود: امروز قواي کفر دست به دست هم داده و نيروهاي خود را بسيج کرده اند تا به هر طريقي بتوانند در بين جامعه اسلامي خصومت، دشمني و جنگ مذهبي را ايجاد و گسترش دهند.

آيت الله اراکي گفت: آنها تلاش مي کنند حتما جبهه بندي سني و شيعه به وجود بياورند تا از اين طريق بتوانند جنگ شيعه و سني را راه بياندازند و سني را عليه شيعيان و شيعيان را عليه سني ها تحريک کنند.

دبير کل مجمع جهاني تقريب تأکيد کرد: مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي اقدامات بسيار زيادي براي مقابله با تلاش هاي دشمنان انجام داده است و اتحاديه هاي مختلفي نظير اتحاديه بانوان جهان اسلام، اتحاديه تجار و بازرگانان، اتحاديه دانشگاهيان، کميته مساعي حميده، اتحاديه علماي مقاومت و اتحاديه احزاب مقاومت را تشکيل داده تا از اين طريق اقشار مختلف جامعه را درگير مسئله تقريب و وحدت کند تا آنها هم وارد اين عرصه شوند و با اين توطئه ها مقابله کنند.

آيت الله اراکي در ادامه با اشاره به شرايط سخت کنوني جهان اسلام تأکيد کرد: تاکنون تاريخ اسلام چنين وضعيت سختي را نداشته است زيرا دشمنان با همه امکانات بسيج شده اند تا جنگ شيعه و سني گسترده اي را در جهان اسلام ايجاد کنند.

آيت الله مصباح يزدي نيز در اين ديدار خاطر نشان کرد: خدا را شکر مي کنيم که يکي از شاخصه هاي برکات انقلاب اسلامي ايران فراهم شدن زمينه براي نزديکي بيشتر مسلمانان و فراهم نمودن زمينه براي حل اختلافات ناشي از کج انديشي و کج فهمي ها است.

وي اظهار داشت: اگر کلي تر نگاه کنيم هدف آفرينش و تحولاتي که براي بشر پيش آمده و در آينده پيش خواهد آمد اين است که حق بيشتر جلوه کند و طرفداران حق بيشتر شود بنابراين از تقديرات الهي است که انسانها از مراحلي عبور کنند تا بشر بيشتر متوجه شود که کج فهمي ها و کج انديشي ها چه آثار سوئي دارد و آماده شوند تا يک حکومت عدل و حق را بپذيرند.

آيت الله مصباح يزدي با بيان اينکه مشکلات کنوني يک امتحان الهي است، تأکيد کرد: امتحان الهي مراتبي دارد و هرچه مراتب آن بالاتر برود امتحانش سخت خواهد شد و سختي امتحان براي اين است که قدرت بشر بيشتر شود و جامعه انساني آماده تکامل بيشتري گردد. بنابراين خلاف تصور نيست که ما هر روز با امتحان هاي سخت تري مواجه شويم.
 
اين استاد حوزه با بيان اينکه جاي تأسف دارد که برخي از طرفداران حق دچار اشتباه و انحراف مي شوند و مشکلات را مضاعف مي کنند، افزود: اما آنچه مهم است اين است که کساني که از فراست و تجربه بيشتري برخوردارند به دنبال اجراي طرح هايي باشند که از امکانات موجود بيشترين بهره را ببرند. راه مقابله با دشمن مشخص است اما بايد ببينيم کدام يک اولويت دارد.

وي با بيان اينکه مقابله با نقشه هاي دشمن نياز به يک مديريت دارد تا از امکانات موجود بهترين بهره را ببرد، اظهار داشت: از نظر منطقي مهمترين کار، کار فرهنگي است چون هر کاري که انسان مي کند از فکرش سرچشمه مي گيرد و هرچه تلاش شود تا مردم بهتر بفهمند جلوي اشتباهات گرفته مي شود و کمک براي فهم صحيح، بهترين خدمت است.

آيت الله مصباح يزدي با بيان اينکه دشمنان اسلام نه دلشان براي شيعه مي سوزد و نه براي سني، افزود: بلکه آنها بي دينان دنيا پرستي هستند که فقط به دنبال دنيا و رياست هستند و چون جمهوري اسلامي ايران مطيع آنها نشده همواره با ايران دشمني مي کنند.

تعداد بازديد:709 آخرين تغييرات:94/09/29
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر