چهارشنبه 29 خرداد 1398 - 15 شوال 1440 - 19 ژوئن 2019
صفحه اصلي/پزشكي

ورزش بیش از حد به قلب آسیب می رساند

محققان مي گويند؛

ورزش بيش از حد به قلب آسيب مي رساند

طبق يافته جديد محققان، ورزش کردن بيش از حد مي تواند سلامت قلب را به خطر اندازد.

به گزارش خبرنگار مهر ، ورزش همواره براي سلامت قلب بسيار مفيد است. مطالعات قبلي نشان داده اند افرادي که در هر زماني، اعم از ۵ دقيقه در روز يا ۲ ساعت در روز يا بيشتر ورزش مي کنند کمتر از افرادي که تحرک ندارند در معرض بيماري قلبي يا مرگ ناشي از آن قرار دارند.

محققان مرکز پزشکي دانشگاه رادبود هلند اخيرا دريافته اند که اگرچه ورزش به اندازه براي سلامت خوب و مفيد است، اما ورزش بيش از اندازه زياد هم براي سلامت قلب، مخصوصاً براي افرادي که سابقه بيماري قلبي در خانواده دارند، مفيد نيست.

دکتر پال تامسون، سرپرست تيم تحقيق، در اين باره مي گويد: «ما بايد بدانيم ورزش مکرر و منظم موجب بروز تغييرات عميقي در ساختار و فيزيولوژي قلب مي شود. اما در کوتاه مدت اين تغييرات به قلب اسيب مي رسانند.»

وي در ادامه مي افزايد: «در زمان ورزش هاي شديد و سنگين، سلول هاي قلب سوراخ مي شوند و پروتئيني به درون جريان خون منتشر شده که مي تواند در بلندمدت باعث بروز حمله قلبي شود.»

وي در پايان اذعان مي دارد: «همه ما بايد به علائمي نظير خستگي غيرعادي، کوتاهي نفس يا درد قفسه سينه در طول ورزش توجه کنيم، اما اين مسئله مهمتر است که ورزش کردن بيش از آنکه به قلب آسيب برساند، موجب تقويت قلب مي شود.»

تعداد بازديد:501 آخرين تغييرات:94/10/16
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر