چهارشنبه 5 ارديبهشت 1397 - 9 شعبان 1439 - 25 آپريل 2018
صفحه اصلي/دين و انديشه

سخن نادر امام صدر در باب وحدت کلمه و ویران شدن کعبه

عضو جنبش امل عنوان کرد؛

سخن نادر امام صدر در باب وحدت کلمه و ويران شدن کعبه

خليل حمدان، عضو هيئت رئيس جنبش امل با حضور در موسسه امام موسي صدر خاطره اي از امام صدر در باب وحدت کلمه و ويران شدن کعبه تعريف کرد.

به گزارش خبرگزاري مهر ، درحاشيه برگزاري کنفرانس وحدت اسلامي ميهماناني از لبنان که براي شرکت در اين کنفرانس به ايران آمده بودند، در مؤسسۀ فرهنگي تحقيقاتي امام موسي صدر حضور يافتند و با شرکت در جلسۀ آموزشي «شناخت لبنان معاصر» که دکتر محمدعلي مهتدي استادي آن را بر عهده دارد، به ذکر خاطرات و مطالبي دربارۀ امام موسي صدر و لبنان پرداختند و جلسۀ هفتم اين دوره، به گونه‌اي متفاوت برگزار شد.

اين ميهمانان، عبارت بودند از: ايوب حميد، خليل حمدان، خانم نهاد الحسيني، شيخ حسن مصري، عادل عون و صلاح فحص از جنبش امل لبنان و خانم مليحه صدر دختر امام موسي صدر و مدير مرکز اسيل در لبنان.

در بخشي از اين جلسه، خليل حمدان، عضو هيئت رئيس جنبش امل در سخناني دربارۀ مسئلۀ وحدت گفت: مسئلۀ وحدت هميشه مدنظر ماست و از زماني که حضرت امام خميني(ره) موضوع وحدت را مطرح کردند که هنوز هم بر اساس «کلمه التوحيد و وحدة الکلمة»  استمرار دارد، ما نيز در جنبش امل در اين چارچوب حرکت مي‌کنيم و اين خطي است که امام موسي صدر نيز بر آن تکيه داشت.

حمدان ادامه داد: يکي از سخنان نادر دربارۀ وحدت، اين سخن امام صدر است که مي‌گويد: «زماني که خانۀ کعبه از خارج مورد حمله قرار گرفت و ابرهه حمله کرد، خداوند خانۀ خود را در برابر حملۀ خارجي حفظ کرد و مانع تخريب کعبه شد و ارتش بزرگ ابرهه شکست خورد؛ اما زماني که از داخل اختلافي ايجاد شد و در آن‌جا که وحدت کلمه‌اي وجود نداشت، خداوند کعبه را حفظ نکرد و کعبه چندين بار تخريب شد.» اين اعتقادي است که امام موسي صدر در ما ايجاد کرد.

تعداد بازديد:490 آخرين تغييرات:94/10/16
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر