پنج شنبه 6 ارديبهشت 1397 - 10 شعبان 1439 - 26 آپريل 2018
صفحه اصلي/پزشكي

چربی سوزی با این لیموناد + طرز تهیه

چربي سوزي با اين ليموناد + طرز تهيه

در اين مطلب شما را با طرز تهيه ي ليمونادي خوشمزه آشنا مي کنيم و خواص ترکيبات آن در چربي سوزي را توضيح مي دهيم. به کمک اين ليموناد مي توانيد بدنتان را پاکسازي کرده، انرژي تان را بيشتر کنيد و مهم تر از همه اين که چربي ها را بسوزانيد و لاغر شويد.

ليموناد

برخي مواد غذايي حاوي خواصي هستند که به هضم غذا، جذب بهتر آن ها و دفع چربي ها کمک زيادي مي کنند. در نتيجه هر آنچه خورده ايد روي شکم، دور کمر و ران ها انبار نمي شود. در اين مطلب شما را با طرز تهيه ي ليمونادي خوشمزه آشنا مي کنيم و خواص ترکيبات آن در چربي سوزي را توضيح مي دهيم. به کمک خواص ترکيبات اين ليموناد مي توانيد بدنتان را پاکسازي کرده، انرژي تان را بيشتر کنيد و مهم تر از همه اين که چربي ها را بهتر بسوزانيد و لاغر شويد. لطفاً با ما همراه باشيد.

ليموناد چربي سوز

با شنيدن ترکيبات اين نوشيدني شگفت زده خواهيد شد؛ با وجود اينکه ترکيب اصلي آن ليموترش است، در واقع ليموناد مد نظر ما حاوي ترکيباتي با قدرت چربي سوزي بالا است که ويتامين هاي خوبي به بدنتان مي رسانند.

مواد لازم براي تهيه ي ليموناد چربي سوز

آب   1 ليتر
ليموترش ارگانيک با پوست   1 عدد
چاي سبز   2 فنجان
روغن نارگيل   1 قاشق (15 ميلي ليتر)
سرکه سيب   1 قاشق (5 ميلي ليتر)
فلفل کاين   1 نوک انگشت
زنجبيل 1 نوک انگشت
عصاره ي استويا  به ميزان لازم

روش تهيه ي ليموناد چربي سوز

آب را داغ کنيد تا به جوش بيايد. زير شعله را خاموش کرده و چاي سبز را داخل آن بريزيد و اجازه دهيد به مدت 5 دقيقه دم بکشد. زماني که چاي آماده شد مواد ذکر شده را به آن افزوده و داخل مخلوط کن بريزيد. تمام مواد را به مدت 30 ثانيه ميکس کنيد. سپس ترکيب را صاف کرده و به صورت گرم يا سرد نوش جان کنيد.

زمان نوشيدن ليموناد چربي سوز

مصرف اين نوشيدني خارج از وعده هاي غذايي و به خصوص نوشيدن آن به صورت ناشتا مؤثرتر بوده و خواص آن بيشتر جذب بدن مي شود. مي توانيد به مدت يک ماه هر روز از اين نوشيدني مصرف کنيد. در اين صورت مي توانيد با سرعت بيشتري به هدف لاغري تان برسيد و حتي بهبودي زيادي در وضعيت عمومي بدنتان مشاهده کنيد و انرژي تان بيشتر شود.

ليموناد

نگاهي به خواص ترکيبات ليموناد چربي سوز

ليموترش

ليموترش يک ماده ي غذايي درمانگر است که کمک زيادي به
هضم راحت غذا و دفع چربي ها مي کند. اين ماده ي غذايي همچنين باعث افزايش متابوليسم (سوخت و ساز بدن) مي شود؛ چون حاوي ميزان قابل توجهي ويتامين C مي باشد. حتي مي توانيد از ليموترش براي تميز کردن لکه هاي چربي ماسيده در آشپزخانه نيز استفاده کنيد. بايد بدانيد که پوست اين ميوه ي ترش نيز حاوي خواص زيادي است. به همين دليل توصيه مي شود که از ليموترش درسته در تهيه ي اين ليموناد استفاده کنيد. البته به شرطي که به محصولات ارگانيک و طبيعي دسترسي داشته باشيد.
 
چاي سبز

چاي سبز حاوي ترکيب شگفت آوري به نام
کاتچين است که به چربي سوزي سريع کمک زيادي مي کند. در واقع مصرف روزانه ي چاي سبز شما را با سرعت بيشتري به هدفتان نزديک مي سازد. اين نوشيدني حاوي ترکيبات مفيد ديگري نيز هست که خاصيت ضدسرطاني و ضدالتهابي دارند.
مي توانيد به مدت يک ماه هر روز از اين نوشيدني مصرف کنيد. در اين صورت مي توانيد با سرعت بيشتري به هدف لاغري تان برسيد و حتي بهبودي زيادي در وضعيت عمومي بدنتان مشاهده کنيد و انرژي تان بيشتر شود
البته مي توانيد در تهيه ي اين ليموناد چربي سوز به سراغ چاي قرمز نيز برويد. اين چاي نيز خواصي مشابه با چاي سبز دارد يعني اين که حاوي آنتي اکسيدان ها و ترکيبات چربي سوز است. بايد بدانيد که چاي قرمز خواصي محرک دارد يعني تأثير بيشتري در بي خوابي دارد. بنابراين اگر از مشکل بي خوابي و بدخوابي رنج مي بريد بهتر است چاي قرمز انتخاب دومتان باشد و بيشتر به چاي سبز نظر داشته باشيد.
 
فلفل کاين

فلفل کاين يک ماده ي محرک طبيعي فوق العاده است که باعث افزايش تعريق و بالا رفتن ضربان قلب مي شود. اين مسئله به تحريک هرچه بيشتر
متابوليسم و سوزاندن بيشتر چربي ها کمک مي کند. اگر به طعم تند اين ادويه عادت نداريد مي توانيد با افزودن مقدار اندکي از آن به غذاها شروع کنيد و به مرور ميزان آن را افزايش دهيد.
 
زنجبيل

زنجبيل خواص مشابهي به فلفل کاين دارد اما به اندازه ي آن تند نيست. اگر تمايلي به مصرف فلفل کاين نداريد مي توانيد با خيال راحت
زنجبيل را جايگزين آن کنيد.

ليموناد

روغن نارگيل

روغن نارگيل به خانواده ي چربي هاي سالم تعلق دارد که ميزان چربي بدن را در حد تعادل نگه مي دارد. يعني متناسب با نياز بدن باعث لاغري يا چاقي مي شود. اين روغن حاوي ترکيبات مؤثري نيز هست که به ارتقاي سلامت بدن کمک زيادي مي کند. مي توانيد به روغن کتان نيز اعتماد کنيد. اين روغن نيز سرشار از اسيدهاي چرب امگا 3 است که مي توانند به کاهش شاخص چربي بدن کمک کنند.
 
سرکه سيب

سرکه سيب باعث فعال شدن آنزيم هاي طبيعي بدن مي شود. اين آنزيم ها به هضم غذا و دفع چربي ها کمک زيادي مي کنند.
 
گياه استويا

با وجود اينکه شيرين کننده هايي مانند
عسل نيز ارزش غذايي بالايي دارند اما اگر قصد لاغري داريد بهتر است به استويا بيشتر اعتماد کنيد. استويا حاوي خواص زيادي براي سلامتي بوده و فاقد کالري است. بنابراين بهتر است براي شيرين کردن ليمونادتان از عصاره ي استويا استفاده کنيد.
 
فاطمه مهدي پور - بخش تغذيه و آشپزي تبيان
تعداد بازديد:613 آخرين تغييرات:94/10/29
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر