چهارشنبه 7 خرداد 1399 - 4 شوال 1441 - 27 مي 2020
صفحه اصلي/پزشكي

علل درد قفسه سینه کدامند؟

علل درد قفسه سينه کدامند؟

درد قفسه سينه، طيف گسترده اي از علل را در بر مي گيرد که ممکن است بسيار خطرناک و يا جزئي و کم اهميت باشند. بنابراين بررسي علت اين درد بسيار مهم است.

درد قفسه سينه

درد قفسه سينه هشداردهنده تر از هر علامت ديگري است، زيرا در موارد زيادي اين درد، مساوي با درد قلب مي باشد. حتي اگر معلوم شود که درد قفسه سينه تان دليلي غيرمرتبط با قلب دارد، هرگز نبايد صرفا با اين توجيه که" دليلي براي نگراني وجود ندارد" آن را ناديده بگيريد.

هدف از اين نوشتار، کمک به شما براي فهم درد قفسه سينه است؛ اين که چه حسي دارد، چه بيماري هايي مي توانند دليل اين درد باشند، چطور بايد آن را ارزيابي کرد، و چه وقت بايد آن را خطرناک محسوب کنيد.

درد قفسه سينه چيست؟

"درد قفسه سينه" معمولا براي بيان هر درد ، فشار ، گرفتگي و کرختي و يا هر احساس ناراحتي ديگري در سينه، گردن و يا بالاي شکم به کار برده شده و اغلب با درد در ناحيه فک، سر، و يا بازوها همراه است.

وقتي شخص با درد قفسه سينه مواجه مي شود، پزشک بايد علت اين درد را در اسرع وقت بررسي کند تا معلوم شود اين درد نشاندهنده مشکلي جزئي است يا مشکلي مهم و حاد

بسته به دليلي که براي اين درد وجود دارد، علائم مي توانند از کمتر از يک ثانيه تا چند روز و چند هفته طول بکشند، مي توانند مکررا رخ دهند يا به ندرت، و شايد قابل پيش بيني يا غيرقابل پيش بيني باشند، يا همراه با يک بيماري خاص و تقريبا قابل پيش بيني باشند.

دليل اين که" درد قفسه سينه" طيف وسيعي از علائم را در بر مي گيرد اين است که اين درد مي تواند توسط طيف وسيعي از بيماري ها ايجاد شود.

درد قفسه سينه ممکن است ناشي از يک بيماري بسيار خطرناک تا کم اهميت و جزئي باشد، به همين علت وقتي شخص با درد قفسه سينه مواجه مي شود، پزشک بايد علت اين درد را در اسرع وقت بررسي کند تا معلوم شود اين درد نشاندهنده مشکلي جزئي است يا مشکلي مهم و حاد.

چه بيماري هايي مي توانند دليل اين درد باشند؟

- آنژين به دليل بيماري عروق کرونري
- حمله قلبي
-
سوزش سر دل
- درد ديواره قفسه سينه ( درد اسکلتي- عضلاني قفسه سينه)
- اضطراب يا
اختلال هراس
- آسم، برونشيت، ذات الريه
- افتادگي دريچه ميترال قلب
- زخم معده
- آنژين در اثر گرفتگي عروق کرونري
- آنژين در اثر سندرم ايکس قلبي
-
آنوريسم سرخرگ آئورت


هدي بانکي - بخش سلامت تبيان

تعداد بازديد:821 آخرين تغييرات:94/11/08
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر