یکشنبه 30 دي 1397 - 14 جمادي الاول 1440 - 20 ژانويه 2019
صفحه اصلي/قرآن

83 درصد شركت كنندگان آزمون هاي اخذ گواهينامه حفظ قرآن بانوان هستند

قره شيخلو عنوان کرد

83 درصد شركت كنندگان آزمون هاي اخذ گواهينامه حفظ قرآن بانوان هستند

رئيس دارالقرآن الکريم کشور در محفل انس با قرآن مسجد اعظم زنجان به نقش بانوان در فعاليت هاي قرآني اشاره کرد و گفت: از مجموع 40 هزار شرکت کننده در آزمون حفظ در کشور، 83 درصد را بانوان تشکيل مي‌دهند.

به گزارش تلاوت از زنجان، «مهدي قره‌شيخلو» رئيس سازمان دارالقرآن الکريم در شامگاه يکشنبه 11 بهمن ماه 94 در محفل بزرگ قرآني «طليعه نور» که به ميزباني حسينيه اعظم زنجان برگزار شد، ضمن تقدير از اقدامات 37 ساله صورت گرفته در کشور در زمينه فعاليت‌هاي قرآني اظهار کرد: خوشبختانه موسسات قرآني در زمينه فعاليت‌هاي قرآني فعاليت مطلوبي دارند.

وي با اشاره به اينکه انجام فعاليت‌هاي چشمگير قرآني نعمتي است که بايد آن را قدر بدانيم، افزود: بايد شکرگزار اين نعمت مهم باشيم که در اين 37 سال زمينه فعاليت‌هاي قرآني در کشور ايجاد شده است.

رئيس دارالقرآن الکريم کشور در ادامه با ارائه گزارشي از فعاليت‌هاي 10 ساله قرآني کشور در سنوات گذشته اظهار کرد: خوشبختانه نقش زنان در انجام فعاليت‌هاي قرآني چشمگير است.

وي خاطرنشان کرد: در مدت زمان اعلام شده از مجموع 40 هزار حافظ قرآني که در سطح کشور در آزمون‌هاي اخذ گواهي‌نامه حفظ شرکت کرده‌اند، 83 درصد آنها را بانوان تشکيل مي‌دهند.

قره‌شيخلو با تاکيد بر اينکه آمار بالاي تعداد حافظان در بين بانوان بيانگر اهميت اين موضوع بين زنان جامعه است، تصريح کرد: اين افراد به عنوان مادر و همسر نقش مهمي در تربيت قرآني جامعه دارند.

وي با تاکيد بر اينکه براي فعاليت واقعي در عرصه قرآن کريم بايد به سه نکته مهم توجه کرد، افزود: گام نخست اين است که بايد حتما دقايق و ساعاتي را در روز براي قرائت قرآن اختصاص دهيم، چراکه قرآن راهکاري براي سعادت بشري است.

رئيس دارالقرآن الکريم کشور با اشاره به اينکه در زندگي امروزي وقت کمتري به قرآن اختصاص داده مي‌شود، افزود: بايد انس بيشتري با قرآن داشته باشيم، همانطور که امام خميني (ره) در آخرين لحظات زندگي خود نيز به قرائت قرآن مي‌پرداختند.

وي خاطرنشان کرد: اگر هر روز به قرائت يک آيه قرآن تلاش کنيم، در طول يک سال بيش از 300 آيه قرآن را خوانده‌ايم که اين خود يک موهبت بزرگ براي هر شخص است.

قره‌شيخلو با اشاره به اينکه گام دوم در توجه به قرآن تامل در آن است، اضافه کرد: اين مطلب تکميل‌کننده قرائت قرآن است که بايد توجه زيادي نسبت به آن وجود داشته باشد.

وي در ادامه عمل کردن به قرآن کريم را تکميل‌کننده قرائت و انس با قرآن و تدبر در آن عنوان کرد و افزود: همگان بايد علاوه بر قرآن خواندن و انس و تدبر در آن به آن عمل نيز کنند.

رئيس دارالقرآن الکريم کشور با اشاره به اهميت عمل به قرآن کريم در سعادت افراد در زندگي فردي و اجتماعي، خاطرنشان کرد: در روز قيامت کساني رستگار مي‌شوند که نورانيت قرآن را به همراه داشته باشند و اين موضوع با عمل به آيات قرآن امکان‌پذير خواهد بود.

تعداد بازديد:590 آخرين تغييرات:94/11/13
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر