پنج شنبه 3 خرداد 1397 - 8 رمضان 1439 - 24 مي 2018
صفحه اصلي/قرآن


 
 


 


 


 
خروجي RSS

المپیاد قرآن و حدیث در اندونزی برگزار شد

المپياد قرآن و حديث در اندونزي برگزار شد

المپياد ملي قرآن و حديث به همت نمايندگي جامعة المصطفي(ص) العالميه در اندونزي در اين کشور برگزار شد.


به گزارش خبرگزاري مهر ، مسابقات  المپياد ملي قرآن و حديث به همت نمايندگي المصطفي در اندونزي و کالج اسلامي صدرا، با حضور حجت‌الاسلام والمسلمين سيد مفيد حسيني کوهساري، نماينده المصطفي(ص) در اندونزي برگزار شد.

بيش از يکصد نفر از دانشگاه‌هاي مختلف اندونزي و همچنين حوزه‌هاي وابسته به نمايندگي المصطفي در اين مسابقات که در محل کالج اسلامي صدرا برگزار شد، حضور يافتند.
 
مراسم افتتاحيه اين المپياد، با حضور مديران و معاونان نمايندگي المصطفي در اندونزي و جمع زيادي از اساتيد و شرکت‌کنندگان المپياد، در سالن اجتماعات المصطفي برگزار شد. 
 
در اين المپياد، نمايندگاني از دانشگاه اسلامي دولتي اوين شريف هدايت الله جاکارتا ، دانشگاه قرآني جاکارتا IIQ، دانشگاه علوم قرآن جاکارتا PTIQ، دانشگاه نهضت العلماء جاکارتا UNU، مدرسه عالي علوم قرآن الحکم STKQ، کالج اسلامي مدينة العلم، حوزه علميه المصطفي جاکارتا ، حوزه علميه ياپي، حوزه علميه الزهرا، حوزه علميه الهادي و حوزه علميه دارالتقريب در رشته‌هاي مختلف شرکت داشتند. 
 
در مراسم افتتاحيه اين الميپاد قرآني، محمد روم، دانشجوي کالج اسلامي صدرا و رئيس کميته اجرايي اين دوره از المپياد، ضمن خوش‌آمدگويي به شرکت‌کنندگان گفت: المپياد ملي ابزار مهمي براي تقويت برادري و صله رحم در بين دانشگاه و حوزه‌هاي مختلف اندونزي به شمار مي‌آيد؛ لذا از اهميت بالايي برخوردار است. 
 
در ادامه، هاشم عدناني، معاون فرهنگي تربيتي نمايندگي نيز طي سخناني اظهار کرد: برگزاري المپياد ملي قرآن و حديث علاوه بر تقويت اخوت بين دانشگاه و حوزه‌ها، عشق به قرآن و پيامبر(ص) را در دل مسلمانان جاي مي‌دهد. 
 
در اين مراسم، حجت‌الاسلام والمسلمين سيد مفيد حسيني کوهساري، نماينده المصطفي در اندونزي نيز با تأکيد بر اهميت نقش قرآن در ايجاد اخوت و يکپارچگي بين مسلمانان، گفت: قرآن ابزاري است که مسلمانان را به حقيقت عالم وصول هدايت مي‌کند و اگر همگي به معناي حقيقي قرآن پي ببرند، هرگزشاهد آشوب و توطئه در بين مسلمانان نخواهيم بود. 
 
وي ادامه داد: متأسفانه نقطه ضعف مسلمانان، ترك قرآن و گرايش به نظريات و فرهنگ غربي‌ها است و انشاء الله با برگزاري اين المپياد مسلمانان به درك وجود قرآن و پيامبر(ص) گرايش پيدا کنند.

تعداد بازديد:503 آخرين تغييرات:94/11/20
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر