پنج شنبه 30 خرداد 1398 - 16 شوال 1440 - 20 ژوئن 2019
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

ضرورت تشكيل گروه هاي فكري براي شناساندن اسلام

دكتر محمود احمدي نژاد رئيس جمهوري باتاكيد بر ضرورت تشكيل گروههاي فكري در آمريكا براي شناساندن حقيقت و منطق اسلام ناب، گفت: موضوع اختلافات شيعه و سني يك موضوع وارداتي است چون اسلام يك حقيقت دارد و آن در يك خدا، يك كعبه، يك قرآن و يك پيامبر متجلي شده است.

به گزارش ايرنا ، رييس جمهوري در ديدار با هياتي از جامعه مسلمانان آمريكا درحاشيه وقوف در سرزمين منا اظهار داشت: جبهه مستكبران همواره مشكلات خود را به درون جهان اسلام منتقل مي‌كند و به عنوان مثال قبل از اشغال عراق همه اديان و مذاهب و اقوام در كنار هم زندگي مي‌كردند اما اكنون براي ايجاد تفرقه و درگيري ميان آنها تلاش مي‌شود.

وي افزود: آمريكايي‌ها عراق مقتدر و متعهد و در نهايت جهان اسلام متحد را نمي‌خواهند.

رئيس جمهوري ادامه داد: جهان استكبار هر بخشي از جهان اسلام را كه به اشغال خود درآورد قانون اساسي آنجا را بر اساس ايجاد اختلاف و خط كشي ميان اديان، مذاهب و اقوام طراحي و تدوين مي‌كند، نظير آنچه كه در لبنان و بوسني اتفاق افتاد و اكنون هم تلاش مي‌شود عراق و سودان به بخش‌هاي مختلف تجزيه و تكه تكه شوند.

وي درادامه با اشاره به اينكه موجوديت دشمنان اسلام باوجود صهيونيست ها در هم آميخته شده است گفت: صهيونيسم نقطه مشترك تمامي دشمنان اسلام و ستون فقرات آنان است اما بايد حساب صهيونيست‌ها را از يهوديان جدا كنيم.

احمدي نژاد به حمايت متعصبانه دولتمردان آمريكايي و برخي كشورهاي اروپايي از رژيم صهيونيستي اشاره و تاكيد كرد : در اعصار تاريخ در دنياي اسلام هيچ گاه يهودي ستيزي وجود نداشته است ولي ما در اروپا يهودي ستيزي را شاهد بوده‌ايم و آنها با اين اقدام چند هدف را دنبال كردند، هم با تشكيل رژيم صهيونيستي يهوديان را از محل سكونت خود راندند و هم با وجود آنها رژيم صهيونيستي را تشكيل دادند تا از اين راه بتوانند به خيال خود بر دنياي اسلام سيطره پيدا كنند.

رئيس جمهوري ماموريت امروز جهان اسلام را بسيار سنگين توصيف كرد و اظهار داشت: ماركسيسم شكست خورده و ليبرال دموكراسي حتي در قلب اروپا هم به پايان خط رسيده و اين اسلام ناب است كه پاسخگوي نيازهاي امروز بشراست.

براساس اين گزارش دراين ديدار هيات جامعه مسلمانان آمريكا نيز گزارشي از وضع مسلمانان اين كشور ارائه و بر نقش جهان اسلام در ايجاد صلح، امنيت و عدالت جهاني تاكيد كرد.

نمايندگان اين هيات همچنين از تمايلات روزافزون غربي‌ها براي شناخت بيشتر درباره اسلام و شخصيت پيامبر گرامي اسلام خبر دادند.

86/10/1

تعداد بازديد:947 آخرين تغييرات:86/10/02
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر