پنج شنبه 6 ارديبهشت 1397 - 10 شعبان 1439 - 26 آپريل 2018
صفحه اصلي/اخبار فناوري

مقررات شبکه‌های مجازی ارتباطی تا شهریور ۹۵ تدوین می‌شود

رئيس سازمان تنظيم مقررات خبر داد:

مقررات شبکه‌هاي مجازي ارتباطي تا شهريور ۹۵ تدوين مي‌شود

رئيس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديوئي از تدوين مقررات ارائه خدمات نوين ارتباطي در قالب OTTها (خدمات شبکه‌هاي مجازي ارتباطي) تا شهريور سال ۹۵ خبر داد.

به گزارش خبرگزاري مهر ، علي‌اصغر عميديان در جلسه‌اي که با هدف بررسي و تبادل نظر درباره مقررات فعاليت OTT ها تشکيل شد، اظهار داشت: براي تدوين اين مقررات بايد چالشهاي پيش‌رو و دغدغه‌هاي مرتبط با اين حوزه شناسايي شده و آسيب‌شناسي ارائه سرويس در سه حوزه قوانين و مقررات‌، زيرساخت‌هاي فني و سرمايه‌گذاري و مدلهاي اقتصادي کسب و کار انجام شود.

وي تصريح کرد: در حال حاضر بستر ضابطه‌مند همکاري OTT ها با ساير اپراتورها، ضرورت مقررات‌گذاري يا مقررات‌زدايي خدمات OTT موضوعي است که رگولاتوري قصد دارد در تعامل با اپراتورها، فعالان حوزه ICT، صاحبنظران و نهادهاي پژوهشي آن را مورد بررسي قرار داده و مقررات OTT را پس از تدوين براي تصويب به کمسيون تنظيم مقررات ارتباطات ارائه کند.

اين جلسه با حضور مديران عامل اپراتورهاي تلفن همراه کشور و برخي از شرکتهاي پيشرو در حوزه ارائه خدمات OTT و پژوهشگاه ارتباطات و فناوري اطلاعات برگزار شد.

به گزارش مهر، خدمات Over-The-Top) OTT)، شامل خدماتي است که به صورت مستقل از بستر شبکه و ارائه‌دهنده سرويس شبکه، از طريق شبکه‌هاي IP موجود مانند اينترنت به کاربران ارائه مي‌شوند و شامل خدمات ارتباطي، خدمات رسانه اي، تجارت الکترونيک، رسانه هاي اجتماعي و خدمات ابري است.

تعداد بازديد:393 آخرين تغييرات:94/12/15
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر