سه شنبه 6 اسفند 1398 - 1 رجب 1441 - 25 فوريه 2020
صفحه اصلي/قرآن


 
 


 


 


 
خروجي RSS

خشم كاربران از هشتگ ضد قرآني در توئيتر

خشم كاربران از هشتگ ضد قرآني در توئيتر

گروه بين‌الملل: اخيرا هشتگي به زبان عربي با عنوان (#ايات_لم_تعد_مناسبه) «آيات قرآني که ديگر مناسب نيستند» در توئيتر راه‌اندازي شده که سبب برانگيختن مناقشاتي جدي شده و خشم کاربران منتقد را برانگيخته است.

 
انگليسي/ هشتگ بحث‌برانگيز «آيات قرآني نامناسب» در توئيتر

به گزارش خبرگزاري بين المللي قرآن (ايكنا) به نقل از پايگاه خبري «Albawaba»، اين هشتگ در توئيتر ايجاد شده و دليل راه‌اندازي آن دقيقاً مشخص نيست اما جالب اين است که بيشتر کاربراني که در اين هشتگ توئيت مي‌کنند، نسبت به اين ايده ابراز ناراحتي کرده و خشم خود را از اين عمل که توهين به آيات مقدس به‌شمار مي‌رود، اظهار مي‌کنند.

اين هشتگ با توجه به اينکه اهانت به اسلام و قرآن از سوي بسياري يک خط قرمز جدي است، بسيار بحث برانگيز شده است.

در لابلاي نظرهاي منتقدان اما افراد معدودي نسبت به آياتي که از نظر شخصي آن‌ها مناسب اين زمان نيست مطالبي موهن نوشته‌اند: مثلاً يک نفر گفته که آيات تاريخي ديگر کاربردي ندارد، برخي هم آيات فقهي را زير سؤال برده و مثلاً عنوان کرده‌اند که قانون روزه‌داري از طلوع آفتاب تا غروب ديگر براي همه کاربردي نيست زيرا مسلمانان ساکن مناطق قطبي هرگز خورشيد را نمي‌بينند!

اين در حالي است که کاربران آگاه با دفاع از ساحت مقدس قرآن کريم، توهين‌کنندگان را مورد هجوم قرار داده‌ و اظهار داشته‌اند که بي‌شک راه‌اندازي اين هشتگ از سوي گروه‌هاي وابسته به داعش و رژيم صهيونيستي صورت گرفته است.

تعداد بازديد:614 آخرين تغييرات:94/12/18
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر