چهارشنبه 1 اسفند 1397 - 15 جمادي الثاني 1440 - 20 فوريه 2019
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

مجتبی عابدينی نايب قهرمان جهان شد

بعد از كسب سهميه المپيك؛

مجتبي عابديني نايب قهرمان جهان شد

مجتبي عابديني كه بعد از كسب سهميه المپيك به فينال مسابقات جايزه بزرگ جهاني كره جنوبي صعود كرد در اين ديدار مقابل حريفي از آمريكا باخت و نايب قهرمان شد.

به گزارش خبرنگار مهر ، ديدار نهايي مسابقات شمشيربازي جايزه بزرگ جهاني كره جنوبي دقايقي پيش در سئول برگزار شد. در اين ديدار مجتبي عابديني كه با غلبه بر ديگو اوكچيزي از ايتاليا فيناليست شده بود مقابل حريفي از آمريكا به نام درشوئيز به ميدان رفت. عابديني اين ديدار را با نتيجه ١٥ بر ٩ واگذار كرد و به عنوان نايب قهرماني مسابقات دست يافت.
مدال نقره مجتبي عابديني در مسابقات جايزه بزرگ جهاني كره جنوبي اولين مدال تاريخ شمشيربازي ايران در اين سطح از مسابقات به حساب مي‌آيد.
مجتبي عابديني در حالي به اين مدال دست يافت كه پيش از ديدار فينال تمام ديدارهاي خود را با برد پشت سر گذاشته بود. وي همچنين به خاطر برخورداري از رنكينگ بالا از حضور در مرحله مقدماتي مسابقات معاف شد و بدون بازي وارد جدول ٦٤ نفره شد.
در رده بندي نهايي مسابقات شمشيربازي جايزه بزرگ جهاني كره جنوبي بعد از درشوئيز آمريكايي كه قهرمان شد و مجتبي عابديني كه با ٣٩ امتياز المپيكي در رده دوم قرار گرفت، ديگو اوكچيزي از ايتاليا و كوبالوف از روسيه به عنوان سوم مشترك دست يافتند.
مسابقات شمشيربازي جايزه بزرگ جهاني كره جنوبي كه از روز گذشته با حضور ١٤٣ شمشيرباز در سئول آغاز شد آخرين مرحله مسابقات گزينشي المپيك در سطح جهان بود. در اين رقابت ها كه به ديدارهاي اسلحه سابر اختصاص داشت، ايران صد در صد سهميه المپيك را با كسب دو سهميه به دست آورد. مجتبي عابديني در اين رقابت ها با عملكرد خود و تثبيت جايگاهش در ميان چهارده بازيكن برتر جهان سهميه المپيكي اش را قطعي كرد و موجب شد علي پاكدامن هم به عنوان برترين بازيكن قاره آسيا از رنكينگ جهاني صاحب سهميه شود.

تعداد بازديد:443 آخرين تغييرات:95/01/08
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر