چهارشنبه 26 دي 1397 - 10 جمادي الاول 1440 - 16 ژانويه 2019
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

هماهنگی وهمفکری ایران و روسیه برای تثبیت آرامش در سوریه ضروری است

روحاني در تماس تلفني پوتين:

هماهنگي وهمفکري ايران و روسيه براي تثبيت آرامش در سوريه ضروري است

رئيس جمهور تأکيد کرد: هماهنگي، همفکري و همراهي روسيه و ايران در روند تثبيت پايه هاي صلح و آرامش در سوريه، ضروري است.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني رياست جمهوري، روساي جمهوري اسلامي ايران و جمهوري روسيه، امروز دوشنبه درباره مهمترين مسايل منطقه‌اي و بين‌المللي، گفتگو و تبادل نظر کردند. در اين مکالمه تلفني رئيس جمهوري روسيه گزارشي از آخرين تحولات سياسي منطقه و مذاکرات روسيه و آمريکا در خصوص روند صلح در سوريه ارائه داد.

حجت الاسلام و المسلمين حسن روحاني، با تشکر از تماس «ولاديمير پوتين»  رئيس جمهوري روسيه، هماهنگي، همفکري و همراهي روسيه و ايران در روند تثبيت پايه هاي صلح و آرامش در سوريه را ضروري خواند و با اشاره به مواضع اصولي کشورمان تصريح کرد: تنها مردم سوريه مي‌توانند درباره سوريه و آينده نظام سياسي اين کشور تصميم بگيرند.

وي همچنين بر ضرورت تداوم آتش‌بس در سوريه تاکيد کرد و اظهار داشت: همزمان با آتش‌بس، ‌مذاکرات سياسي بايد شتاب بگيرد و توجه شود که اين آتش‌بس و مذاکرات سياسي، نبايد در روند مبارزه بي‌امان با تروريست ها و گروههاي تروريستي در سوريه خلل ايجاد کند.

رئيس جمهور با ابراز خرسندي از تحولات نظامي اخير و آزادسازي شهر تاريخي تدمر که بيانگر تقويت توانمندي ارتش و مردم سوريه است، افزود: کنترل مرزها و جلوگيري از انتقال تسليحات و عناصر تروريستي به داخل سوريه و ممانعت از پيوستن تروريست‌ها به جمع مذاکره‌کنندگان تحت عنوان معارضين، ضرورتي غيرقابل انکار است.

بر اساس اين گزارش، در اين گفتگو روحاني با اشاره به روابط رو به رشد تهران – مسکو اظهار داشت: جمهوري اسلامي ايران از گسترش بيش از پيش روابط با فدراسيون روسيه استقبال مي‌کند.

پوتين: روسيه هيچ محدوديتي براي گسترش روابط با ايران قائل نيست

رئيس جمهور روسيه نيز در اين گفتگو با تشريح آخرين رايزني هاي مسکو – واشنگتن در موضوع سوريه گفت: همه تلاش ها بر حل و فصل مسالمت‌آميز تحولات سوريه متمرکز شده و مسکو در اين عرصه کاملا با ايران هماهنگ است.

«ولاديمير پوتين» همچنين بر ضرورت کنترل بيش از پيش مرزهاي سوريه براي جلوگيري از ورود تسليحات و عناصر تروريستي تاکيد کرد و افزود: نبايد به تروريست ها اجازه داد به جمع معارضان در ميدان و در گفتگوهاي سياسي بپيوندند.

وي با تاکيد بر ضرورت توسعه روابط في مابين تصريح کرد: روسيه خواهان گسترش هر چه بيشتر روابط با جمهوري اسلامي ايران است و در اين زمينه، هيچ محدوديتي قائل نيست.

تعداد بازديد:412 آخرين تغييرات:95/01/10
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر