پنج شنبه 31 خرداد 1397 - 7 شوال 1439 - 21 ژوئن 2018
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

عمان هم مغلوب شاگردان كی روش شد/ صعود مقتدرانه ايران با طلسم شکنی

مقدماتي جام جهاني ۲۰۱۸؛

عمان هم مغلوب شاگردان كي روش شد/ صعود مقتدرانه ايران با طلسم شکني

تيم ملي فوتبال ايران در آخرين ديدار خود در مرحله مقدماتي انتخابي جام جهاني ۲۰۱۸ روسيه تيم عمان را شکست داد تا ضمن کسب جواز حضور در جام ملتهاي آسيا، به عنوان تيم اول به مرحله نهايي صعود کند.

به گزارش خبرنگار مهر ، تيم ملي فوتبال ايران در ساعت ۱۹ ديروز سه شنبه در ورزشگاه آزادي به مصاف تيم عمان رفت که اين بازي با نتيجه ۲ بر صفر به سود ايران به اتمام رسيد. سردار آزمون در دقايق ۱۶ و  ۲۳ براي ايران گلزني کرد.

ايران اين بازي را با ترکيب عليرضا بيرانوند، احسان حاج صفي (۸۱ - مهدي طارمي)، جلال حسيني، وحيد اميري، پژمان منتظري، عليرضا جهانبخش (۶۲ - مهدي ترابي)، سعيد عزت اللهي، سردار آزمون (۶۳ - کريم انصاريفرد)، اشکان دژاگه، رامين رضائيان و اميد ابراهيمي و کاملا هجومي شروع کرد.

اشکان دژاگه که در اين بازي با وجود سيدجلال حسيني و احسان حاج صفي کاپيتان تيم ملي بود، در ۱۵ دقيقه اول دو موقعيت خوب گلزني داشت که با واکنش خوب علي الحبسي دروازه بان عمان مواجه شد.

سرانجام اين سردار آزمون بود که در دقيقه ۱۶ و روي کرنر ارسالي عليرضا جهانبخش با يک ضربه سر توانست قفل دروازه عمان را باز کند. آزمون هفت دقيقه بعد مجددا روي همان برنامه و اينبار روي کرنر ارسالي اشکان دژاگه توانست با ضربه سر گل دوم خود و تيم ايران را به ثمر برساند.

عمان در دقايق باقيمانده نتوانست کاري از پيش ببرد و حتي بازيکنان تيم ملي در صورتي که دقت بيشتري داشتند مي توانستند گلهاي بعدي را هم به ثمر برسانند که در اين امر موفق نبودند تا بازي با همان دو گل در نيمه نخست به اتمام برسد.

ايران در نيمه دوم کار را با خيال راحت تري شروع کرد اما کيفيت بازي به نسبت نيمه نخست افت محسوسي داشت. هم بازيکنان تيم ملي ايران و هم بازيکنان عمان اشتباهات فردي زيادي در اين نيمه داشتند که اين موضوع باعث مي شد حملات دو تيم ناتمام بماند.

البته سعيد عزت اللهي هافبک تيم ملي ايران در دقيقه ۶۵ با پشت سر گذاشتن دو، سه مدافع عمان در حالت تک به تک با دروازه بان حريف قرار گرفت ولي در زدن ضربه آخر دقت لازم را نداشت تا يکي از موقعيتهاي خوب ايران در اين نيمه از دست برود.

کارلوس کي روش که به چيزي جز پيروزي در اين بازي فکر نمي کرد، حتي تعويضهاي هجومي انجام داد و به جاي وارد کردن مدافع به زمين، با آوردن مهدي ترابي و  کريم انصاري فرد به جاي جهانبخش و آزمون، قدرت هجومي ايران را بالا نگه داشت. با اين حال اين تعويض ها هم ثمري نداشت تا بازي با همان دو گل به سود ايران خاتمه يابد و کارلوس کي روش طلسم چند ساله نبردن ايران برابر عمان را بشکند.

تيم ملي ايران با اين برد ۲۰ امتيازي شد تا با اقتدار و به عنوان صدرنشين گروه چهارم به مرحله نهايي مسابقات انتخابي جام جهاني راه يابد. تيم عمان هم با ۱۴ امتياز در رده دوم جدول قرار گرفت.

تعداد بازديد:436 آخرين تغييرات:95/01/11
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر