چهارشنبه 3 بهمن 1397 - 17 جمادي الاول 1440 - 23 ژانويه 2019
صفحه اصلي/اخبار تصويري


 
 


 


 


 
خروجي RSS

ضرورت طرح گفتمان ديني ( نشريه شماره 10 )

مقام معظم رهبري (مد ظله العالي)

چه فايده اي دارد که در داخل جامعه اسلامي، مسلمانان از مذاهب مختلف، رو به روي هم بايستند و به همديگر ضربه بزنند؛ از آن طرف دشمن هم بيايد، هر دوي اينها را محاصره کند سرشان را به هم بکوبد و خودش بنشيند، تماشا و استفاده بکند؟ اين خوب است!

سرمقاله

ضرورت طرح گفتمان ديني

انديشمندان اسلامي يگانه راه خوب زيستن را، راه و روش تعاليم اسلامي مي دانند. اسلام، براي تربيت، بيداري و تبلور انديشه ها و رشد علمي و عملي انسان برنامه هاي وسيعي ارائه نموده که مي تواند در بهبود بخشيدن شئونات زندگي و تکامل شخصيت فردي و اجتماعي انسان نقش مهمي را ايفا کند. انديشه هاي روشني در طول تاريخ بوده اند که مخاطبان خويش را به راستي و روشهاي پسنديده راهنمايي مي کردند. اما چنين انديشه هايي مسلماً به تمام افراد بشر نرسيده است. لذا عمل به تعاليم اسلام بهترين و سريعترين راه براي پيشرفت و تکامل است و براي رسيدن به اين اهداف، بايد صبر پيشه کرد و با مجاهدت و ايثار، توان خود را در طبق اخلاص گذارد و کردار خود را با گفتار هماهنگ نمود و اين اصلي است که در آيات و روايات و احاديث بسياري بدان اشاره شده است. در همين زمينه امام صادق (ع) مي فرمايند:

مردم را با رفتار و کردارتان به سوي حق و فضيلت دعوت کنيد تا از شما پرهيزکاري و کوشش در راه خدا و کارهاي نيک را مشاهده کنند چرا که اين روش (تبليغي) جاذبه بيشتري دارد (و بهتر مي تواند مردم را به سوي تعاليم اسلام هدايت کند)   «اصول کافي»

بنابراين در شرايط کنوني با اجراي صحيح گفتمانهاي ديني و الگو گرفتن و استفاده از برنامه هاي تربيتي و معاشرتي پيامبران الهي و پيشوايان بزرگ اسلامي مي توانيم در راه اصلاح جامعه و اطرافيان خويش تلاش کرده و با صبر و پايداري در انجام اين رسالت الهي، نزد پروردگار سرافراز باشيم.

تعداد بازديد:1963 آخرين تغييرات:86/10/07
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر