چهارشنبه 4 اسفند 1395 - 25 جمادي الاول 1438 - 22 فوريه 2017
صفحه اصلي/آرشيو اخبار سازمان/اخبار زاهدان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

نماز سدى در برابر گناهان آینده است

حجت‌الاسلام خيور:

نماز سدى در برابر گناهان آينده است

گفتمان ديني آثار فردي و اجتماعي نماز بر انسان، با حضور رييس تبليغات اسلامي زاهدان در جمع خواهران معتکف مسجد کوثر زيباشهر زاهدان برگزار شد.


ريس تبليغات اسلامي زاهدان در جمع معتکفين مسجد کوثر

ريس تبليغات اسلامي زاهدان در جمع معتکفين مسجد کوثر

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي سيستان وبلوچستان، حجت‌الاسلام خيور در جمع خواهران معتکف مسجد کوثر زيباشهرکه صبح امروزهمزمان با دومين روز اعتکاف برگزار شد، گفت: نماز سدى در برابر گناهان آينده است، چرا که روح ايمان را در انسان تقويت مى کند و نهال تقوى را در دل پرورش مى دهد.

وي افزود: نماز غفلت زدا است و بزرگترين مصيبت براى رهروان راه حق آن است که هدف آفرينش خود را فراموش کنند و غرق در زندگى مادى و لذائذ زود گذر آن شوند.

خيور ادامه داد: اما نماز به حکم اينکه در فواصل مختلف، و در هر شبانه روز پنج بار انجام مى شود، مرتبا به انسان اخطار مى کند و هشدار مى دهد و هدف  آفرينش او را خاطر نشان مى سازد و اين نعمت بزرگى است که انسان وسيله اى  را در اختيار داشته باشد که در هر شبانه روز چند مرتبه به او بيدار باش گويد.

وي در پايان اظهار کرد: نماز خود بينى و کبر را در هم مى شکند، چرا که انسان در هر شبانه روز هفده رکعت و درهر رکعت دو بار دربرابرخدا سجده ميکند و خود را ذره کوچکى در برابر عظمت او مى بيند و پرده هاى غرور و خود خواهى را کنار مى زند.

تعداد بازديد:161 آخرين تغييرات:95/02/03
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر