چهارشنبه 30 خرداد 1397 - 6 شوال 1439 - 20 ژوئن 2018
صفحه اصلي/خانواده

نکات کوچک برای اینکه شاد باشید

اصول خوشحال کردن اعضاء يک خانه

نکات کوچک براي اينکه شاد باشيد

هر پدر و مادري بهترين آرزوها را براي فرزندان خود دارند و يکي از دغدغه هاي والدين اين است آيا كودكان آنها واقعا شاد و خوشحال هستند؟ آيا در آينده همسر شادي خواهند بود؟ آيا به عنوان يک شوهر مي تواند خانواده اش را شاد کند و زندگي لذت بخشي را فراهم آورد؟

شاد کردن

امشب شب مبعث است و مي خواهيم همه شاد باشيم. بد نيست مهم ترين عامل شادي را اول از همه در کودکان و بعد در ميان زنان و مردان با هم مرور مي کنيم. اگر تصميم داريد در اين عيد عزيز شاد باشيد و تا آخر امسال هر روز اين شادي را تجربه کنيد، شايد استفاده از اين موارد بتواند زندگي را براي شما لذت بخش تر کند.
از کودکي آغاز مي کنيم، اگر کودکي در منزل داريد، توجه به نکات زير کمک مي کند او نه تنها امروز بلکه در بزرگسالي فراز و نشيبهاي زندگي را با كمي حوصله و انعطاف تحمل كنند.

پدر و مادر شاد و خوشحالي باشيد

شايد اين خيلي بديهي به نظر برسد، ولي ارزش تکرار کردن را دارد. کليد داشتن فرزندي شاد، شاد بودن است. منظورمان اين نيست که خوش گذران يا بي خيال باشيد، ولي داشتن حس اعتماد به نفس، هدفمندي و معنا داشتن زندگي، به والدين کمک مي کند تا ديدگاه مثبتي داشته باشند و شکرگذار باشند و جنبه مثبت قضايا و موقعيت ها و نقاط مثبت افراد را ببينند.

روي نقاط قوت تمرکز کنيد

زنان عاشق اين هستند كه همسر يا نامزدشان زماني را با خانواده او بگذرانند، گاهي به همسرتان پيشنهاد دهيد كه همراه هم به ديدن خانواده اش برويد

درست است که براي آنکه بچه ها رشد درست و مناسبي داشته باشند، بايد انتقاد سازنده بشود. ولي بايد از کارهاي که درست و خوب انجام مي دهند هم تقدير شود. حواس تان باشد که به فرزندتان چه مي گوييد. براي آنکه او حس خود ارزشي قوي تر و ماندگارتري داشته باشد.

پايبندي به  مقررات

کودکان کم سن و سال با احساس امنيت، شاد مي شوند. وقتي که چارچوب محکمي براي رفتارهايشان وجود داشته باشد، آنها پيشرفت مي کنند. در حقيقت کودکان در جست وجوي ساختارند.
ورزش فراموش نشود
کودکي که خوب غذا مي خورد و ورزش مي کند مغزش موادي شيميايي به نام اندروفين ترشح مي کند که به او احساس شادي مي بخشد. کودک تان را به انجام دادن ورزش و سرگرمي هاي خارج از منزل تشويق کنيد.

بگذاريد با مشکلات بجنگد

يک راز اصلي شاد زيستن برخورداري از قدرت پشت سر گذاشتن مشکلات است. سعي نکنيد کودک خود را از همه ناراحتي ها دور نگه داريد. به او کمک کنيد بياموزد چگونه با آنها مواجه شود. بگذاريد با مشكلاتش بجنگد و خودش چيزهاي مختلف را كشف كند.

به او بگوييد عاشقش هستيد

هميشه به کودک تان بگوييد که دوستش داريد: اين جمله بايد اولين چيزي باشد که کودک تان صبح ها، پس از بيدار شدن از خواب مي شنود و نيز آخرين جمله اي باشد که پس از شنيدن آن به خواب مي رود.

بگوييد به ديگران کمک کند

با بزرگتر شدن كودك او مي تواند ياد بگيرد كه كمك به ديگران چقدر مي تواند براي خودش ارضاكننده باشد. تحقيقات نشان مي دهند افرادي كه در زندگي كارهاي خوب انجام مي دهند كمتر احساس افسردگي مي كنند.

تحمل کردن را به او ياد بدهيد

شما هر کاري کنيد، بالاخره فرزندتان با مشکلات روبرو مي شود. بجاي اينکه سعي کنيد او را سر حال بياوريد، به او بياموزيد که احساسات خود را مديريت کند. مثلاً نوشتن، هنر و داستان گويي به معنا دادن به احساسات کمک مي کنند.
حال اگر مي خواهيد علاوه بر کودکي شاد، شوهري شاد هم داشته باشيد و تصميمات تان به سرانجام برسد، با هم راههايي براي شاد کردن شوهر عزيزتان را مي خوانيم.

غذاي مورد علاقه همسر را بپزيد

غذاي مورد علاقه همسرتان را درست کنيد. بعد از يک روز معمولي که همسرتان از سر کار برگشت، او را با غذاي مورد علاقه اش متعجب کنيد.

کارهاي نيمه تمامش را تمام کنيد

کاري براي همسرتان انجام دهيد که او دوست دارد اما وقت ندارد خودش انجام دهد. مثلا لباس ها را به اتوشويي بدهيد.

ظاهرتان را هميشه زيبا نگه داريد

به خاطر اينکه سال هاي زيادي از ازدواجتان گذشته، از زيبايي ظاهرتان و مرتب بودنتان نگذريد. همسر شما از اينکه هنوز هم به ظاهرتان مي رسيد از شما قدرداني خواهد کرد.

يک روز فقط براي او

يک روز را بدون فرزندانتان تنها با همسرتان سپري کنيد. مي توانيد فرزندانتان را به خانه مادربزرگ و پدربزرگشان بفرستيد.

بگوييد که دوستش داريد

در گوش او نجوا کنيد که دوستش داريد. بارها اين جمله را در گوشش بگوييد. اين کار موجب مي شود احساس خوشحالي کند.
و شما هم اگر در اين روز به دنبال راههايي براي خوشحال كردن همسرتان هستيد، براي اين كه همسر يا نامزدتان را خوشحال کنيد راهکارهاي زير را بخوانيد. مي دانيد که داشتن يك زن خوشحال مساوي است با يك زندگي شادتر و يك خانه آرام تر.

لطفا مشارکت کنيد

اصلا كافي نيست كه تنها مشاركت شما در خانه فقط آوردن پول باشد. همسرتان احتياج دارد كه به لحاظ عاطفي او را پشتيباني كنيد ، او احتياج به همراهي دارد كه در تمام قدم هاي زندگي همراهش باشد از عوض كردن پوشك و آرام كردن كودك تان در شب گرفته تا تقسيم مساوي كارهاي خانه.

 نصيحت نكنيد

فقط به حرف هاي او گوش دهيد. لازم نيست كه او را نصيحت كنيد. او فقط مي خواهد هنگامي كه درد و دل مي كند به او توجه كنيد، همدردي شما باعث مي شود حال او بهتر شود و  او به دنبال راه حل يا نصيحت نيست.

درد و دل كنيد

غذاي مورد علاقه همسرتان را درست کنيد. بعد از يک روز معمولي که همسرتان از سر کار برگشت، او را با غذاي مورد علاقه اش متعجب کنيد

مردي كه هيچ وقت يا به ندرت احساساتش را با همسرش در ميان مي گذارد و با او درد و دل نمي كند مسلما در آينده اي نه چندان دور همسرش را نااميد خواهد كرد.

كمي منظم باشيد

همه زنان نفرت دارند و دوباره تكرار مي كنيم نفرت دارند از اين كه مدام پشت همسرشان حركت كنند و نا منظمي هاي او را مرتب كنند. حتي ادب و مهرباني شما هم حكم مي كند تا كارهاي مربوط به خودتان را انجام دهيد

بهترين هديه براي او

زنان عاشق اين هستند كه همسر يا نامزدشان زماني را با خانواده او بگذرانند، حتي اگر علاقه چنداني به خانواده همسرتان نداريد و خيلي راحت نمي توانيد با مادر زن يا پدرزن تان صحبت كنيد اما گاهي به همسرتان پيشنهاد دهيد كه همراه هم به ديدن خانواده اش برويد.

او مي خواهد تنها زني باشد که شما مي بينيد

او مي داند که زيبا ترين يا باهوشترين زن دنيا نيست، نيازي هم ندارد که باشد، او تنها مي خواهد در چشم شما زيباترين و بهترين زن دنيا باشد. او مي خواهد شما فکر کنيد که او بهترين اتفاق زندگي شما بوده است. اين احساس را به او انتقال بدهيد و ببينيد که چگونه خوشبخت ترين زن دنيا خواهد بود و شما را نيز خوشبخت و شاد خواهد کرد و خانه تان پر مي شود از خوشحالي.


فرآوري: ه. منفرد-بخش خانواده ايراني تبيان

تعداد بازديد:620 آخرين تغييرات:95/02/15
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر