چهارشنبه 1 اسفند 1397 - 15 جمادي الثاني 1440 - 20 فوريه 2019
صفحه اصلي/خانواده

فرمول هایی برای ثروتمند شدن

فرمول هايي براي ثروتمند شدن

ثروتمند شدن يکي از دغدغه هاي مهم همه انسانهاست، همه تلاش مي کنند تا جايگاه شان را پله پله بالا ببرند. مي گويند پول خوشبختي نمي آورد اما براي داشتن يک زندگي خوب لازم است. حال ببينيم فرمول زندگي افراد ثروتمند چيست؟

عادتهاي خوبي که افراد ثروتمند در زندگي دارند را با هم مي خوانيم شايد ما هم در مسير ثروتمند شدن هستيم اما نمي دانيم.

اهداف شان را در اولويت قرار مي دهند

آنها روي اهداف خود تمرکز مي کنند اين تقريبا عادت 62 درصد از افراد ثروتمند است. اين افراد نه تنها روي اهداف خود تمرکز ميکنند تا به آن دست يابند بلکه سعي ميکنند اهداف خود را يادداشت کنند تا آنها را از ياد نبرند و دائما به آن فکر کنند. آنها اهداف را قابل دست يابي ميدانند و براي رسيدن به آن تلاش مي کنند.

کارهاي روزانه خود را از قبل برنامه ريزي مي کنند

حدوداً 81 درصد از افراد ثروتمند در زندگي خود با برنامه ريزي پيش مي روند در اين برنامه ريزي ليستي از کارهاي روزانه اي را که بايد به آنها بپردازند را در اختيار دارند.

کمتر وقت خود را صرف تماشاي تلويزيون مي کنند

۷۹ درصد از افراد ثروتمند در ماه حداقل ۵ ساعت از وقت خود را در اينترنت مي گذرانند، در برابر ۱۶ درصد از آدم هاي فقير

افراد ثروتمند تلويزيون تماشا مي کنند اما خيلي کمتر از ديگر افراد آنها بيشتر وقت خود را صرف اهدافشان ميکنند و البته بيشتر اوقات فراغتشان را صرف مطالعه ميکنند.

کتاب خواندن از عادتهاي روزانه شان است

آنها علاقه ي زيادي به کتاب خواندن دارند زيرا با خواندن کتاب به علم خود مي افزايند. اين افراد تقريبا روزي نيم ساعت مطالعه مي کنند. خواندن کتاب هاي صوتي از ديگر عادت هاي ثروتمندان است.

به سلامتي اهميت زيادي مي دهند

آنها نه فقط به تغذيه بلکه به ورزش و فعاليت هاي فيزيکي هم اهميت ميدهند چون با ذهن و جسم سالم مي توانند تلاش خود را چندين برابر کنند.

لبخند مي زنند

آنها هميشه لبخندي بر لب دارند و اين نشان از روحيه ي بالايي است که هم در کار و هم در زندگي آنها وجود دارد.

خودشان را مورد سؤال قرار مي دهند

انسان هاي ثروتمند هر روز خودشان را با افرادي احاطه مي کنند که اعتقادات آن ها و آنچه که فکر مي کنند درست است را مورد سؤال قرار مي دهند. يکي از نکات کليدي در فرآيند توليد ثروت بهره مندي از تفکر انتقادي ست.

در آينده زندگي مي کنند

افرادي که ثروتمند هستند يا درآمد خيلي بالايي دارند پيشگو و جادوگرهايي که آينده را پيش بيني مي کنند نيستند، بلکه درست مثل من و شما انسان هاي عادي و معمولي هستند.اين انسان هاي پولدار نسبت به اطرافيان خود تنها يک چيز را متفاوت انجام مي دهند و آن هم پيش بيني روندهاي آينده است.

برنامه اي روزانه براي ورزش کردن دارند

شايع ترين دليل براي ورزش نکردن، نداشتن وقت کافي ست. افراد ثروتمند در مقايسه با افراد عادي از حداقل زمان آزاد ممکن بهره مندند؛ اما باز هم بهانه نمي آورند و هميشه ورزش را در برنامه ي روزانه ي خود قرار مي دهند.

اعتقادات ثروتمندان چيست؟

آنها هميشه لبخندي بر لب دارند و اين نشان از روحيه ي بالايي است که هم در کار و هم در زندگي آنها وجود دارد

*۸۰ درصد ثروتمندان روي انجام و تحقق اهداف مشخصي تمرکز مي کنند، در مقابل تنها ۱۲ درصد از فقرا روي چنين اهدافي تمرکز دارند!
*۷۶ درصد پولدار ها چهار بار در هفته ورزش هاي هوازي انجام مي دهند، درحالي که تنها ۲۳ درصد آدم هاي فقير ورزش مي کنند.
* ۶۳ درصد ثروتمندان در راه سفر يا رفتن به محل کار کتاب هاي صوتي را گوش مي کنند، در مقابل ۵ درصد آدم هاي فقير اين عادت را دارند.
*۸۱ درصد از افراد ثروتمند دنيا، ليستي دارند از کار هايي که قرار است انجام شان دهند و در برابر اين ميزان، ۱۹ درصد از آدم هاي فقير به اين ليست اعتقاد دارند.
* ۶۳ درصد از والدين ثروتمند در ماه دو يا چند کتاب براي فرزندان شان مي خوانند، درحالي که اين درصد نزد والدين ديگر ۳ درصد است.
*۷۰ درصد از والدين ثروتمند در هفته ۱۰ ساعت يا بيشتر فرزندان خود را به انجام امور داوطلبانه خيريه ترغيب مي کنند، در مقابل ۳ ساعتي که خانواده هاي فقير براي فرزندان در نظر مي گيرند.
*۸۰ درصد ثروتمندان تماس هاي تلفني بيشتري براي تبريک مناسبت روز تولد برقرار مي کنند، در مقابل ۱۱ درصد از مردمان معمولي.
* ۶۷ درصد از افراد ثروتمند اهداف خود را يادداشت مي کنند، در مقابل ۱۷ درصد از مردم فقير اين عادت را دارند.
* ۸۸ درصد از ثروتمندان، روزانه ۳۰ دقيقه يا بيشتر مطالعه مرتبط با حوزه فعاليت خود دارند، درعوض اين ميزان نزد آدم هاي فقير تنها ۲ درصد است.
* ۷۹ درصد از افراد ثروتمند در ماه حداقل ۵ ساعت از وقت خود را در اينترنت مي گذرانند، در برابر ۱۶ درصد از آدم هاي فقير.
* ۶ درصد از ثروتمندان وقت خود را به ديدن برنامه هاي تلويزيوني و شو هاي تلويزيوني مي گذرانند، در مقابل ۷۸ درصد از افراد با سطح معيشتي معمولي.
* ۴۴ درصد از افراد ثروتمند دنيا، سه ساعت پيش از شروع برنامه هاي روزانه خود از خواب برمي خيزند و عادت سحرخيزي تنها نزد ۳ درصد از مردم فقير است.
و در آخر اينکه انسان هاي متوسط فکر مي کنند که ثروتمند بودن امتيازي است که تنها به افراد خوش شانس تعلق مي گيرد. اما سخت در اشتباه هستيد، حالا نوبت شماست؛ وقت آن رسيده است که از خودتان بپرسيد چرا من ثروتمند نباشم؟ و شروع به انديشيدن براي برداشتن گام هاي بزرگ کنيد. افراد ثروتمند انتظارات خود را بالا مي برند، پس شما هم همين کار را انجام دهيد.منابع:
بازده، برترين ها، بيتوته
تعداد بازديد:681 آخرين تغييرات:95/02/29
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر