سه شنبه 4 ارديبهشت 1397 - 8 شعبان 1439 - 24 آپريل 2018
صفحه اصلي/دين و انديشه

وظیفه سازمان تبلیغات، تبلیغ اسلام با قرائت انقلاب اسلامی است

fiogf49gjkf0d

حجت الاسلام خاموشي:

وظيفه سازمان تبليغات، تبليغ اسلام با قرائت انقلاب اسلامي است

سيد مهدي خاموشي رييس سازمان تبليغات اسلامي، با بيان اينکه هر روز به حساسيت حوزه فرهنگ افزوده مي‌شود، گفت: سازمان تبليغات وظيفه تبليغ اسلام با قرائت انقلاب اسلامي را عهده دار است.

به گزارش خبرگزاري مهر ، مراسم توديع عليرضا لولاچيان مديرعامل سابق مؤسسه تسنيم نور و معارفه سيد خليل الله طباطبايي مديرعامل جديد مؤسسه تسنيم نور در سالن اجتماعات سازمان تبليغات اسلامي برگزارشد.

محمدرضا اسماعيلي مديرکل امور مجامع در آيين توديع و معارفه مديران عامل مؤسسه فرهنگي تسنيم نور، گفت: جا دارد از زحمات ۱۴ ساله علي لولاچيان قدرداني کنيم و خوش آمدگويي و استقبال خوبي از خليل‌الله طباطبايي به‌عنوان مدير جديد مؤسسه فرهنگي تسنيم نور کنيم. وي شجره‌اي بنا گذاشته‌اند که در آينده ما، نسل‌هاي بعدي را بتوانيم در اين محيط تربيت کنيم.

وي افزود: با پيشنهاد عليرضا لولاچيان سيد خليل الله طباطبايي با توجه به سابقهٔ فرهنگي و فعاليت در کميته امداد براي اين سمت انتخاب شد.

اسماعيلي در پايان سخنان خود تصريح کرد: ايام خرداد علاوه بر اينکه مصادف فتح خرمشهر است، سالگرد تأسيس مؤسسه تسنيم نور هم است و ما همه اين‌ها را به فال نيک گرفته و اميدواريم که اين تکريم و اين خوش آمدگويي مبارک باشد و اوضاع اين مؤسسه فرهنگي روزبه‌روز بهتر از قبل شود.

عليرضا لولاچيان درادمه اين مراسم، اظهار کرد: خدا را شاکرم که اين توفيق را داشتم که چند سالي در خدمت سازمان تبليغات اسلامي و در خدمت فرهنگ اين کشور باشم. اميدوارم نشاني که از اين ۱۴ سال از بنده باقي مانده است نشانهٔ خوب و مفيدي باشد.

وي تصريح کرد: به گذشتهٔ کار که نگاه مي‌کنم خوشحالم که هر مجموعه‌اي که به تسنيم واگذار شد در هر سالي که کسي وارد اين مجموعه مي‌شد تفاوتي را نسبت به سال قبل حس مي‌کرد و در واقع مجموعه روز به روز در حال پيشرفت بود. اميدوارم که سال‌هاي خوبي در پيش روي تسنيم باشد.

سيد خليل‌الله طباطبايي مديرعامل جديد مؤسسه تسنيم  اذعان داشت: ابتدا از حسن نظر رياست محترم سازمان تبليغات اسلامي تشکر مي‌کنم و اميدوارم اين مسئوليت بتواند پاسخگوي شايسته‌اي براي حسن نظر ايشان باشد و فرصتي براي بنده ايجاد کرده‌اند که سومين دههٔ فعاليت شغليم را در سازمان تبليغات اسلامي، وسيع‌ترين و بزرگترين سازمان تبليغي کشور داشته باشم و اين قطعاً براي من يک توفيق به حساب مي‌آيد.

طباطبايي اظهار کرد: چون اين سازمان سازمان ديني و تبليغي است هرکسي مثل من که وارد سازمان مي‌شود بايستي شامهٔ خودش را براي شنيدن بوي باروت جنگ فرهنگي که اين روزها بيش از پيش شعله ور مي‌شود تيز بکند. امروزه هرکسي که در اين جغرافياي ايران اسلامي لباس فرهنگ به تن مي‌کند بايد بداند که روز به روز جبههٔ مبازه داغ‌تر و سخت‌تر مي‌شود.

وي خاطر نشان کرد: ابزارهايي که ما براي کار فرهنگي وسيع نياز داريم متنوع و متعدد هستند، اما از اين ميان اردو يکي از بهترين ابزارهاست. مهاجرت صغري، تعبير من از اردو است يعني ترک عادت‌هاي مکرر زندگي و گشودن پنجره‌هاي جديد براي تغيير.

طباطبايي در پايان افزود: اميدواريم که رسالت را در دل سازمان تبليغات اسلامي به خوبي بتوانيم اجرا کنيم و همچنين اميدواريم تسنيم نور در آغاز ۱۴ امين سالگيش به قله‌هاي شايسته‌تر و رفيعتري دست پيدا کند. به آقاي لولاچيان خسته نباشيد ميگويم، ايشان در ۱۳ سال گذشته يک سرمايه معنوي ارزشمندي را براي مؤسسه فراهم کردند.

سيد مهدي خاموشي رييس سازمان تبليغات اسلامي، گفت: اوقات فراغت بحث جدي عصر حاضر است و امروز درسراسر جهان دولت ها براي اوقات فراغت اقشار مختلف جامعه برنامه ريزي مي‌کنند.

خاموشي در مراسم توديع عليرضا لولاچيان مديرعامل سابق موسسه تسنيم نور و معارفه سيد خليل الله طباطبايي مديرعامل جديد موسسه تسنيم نور، اظهارداشت با قشر جوان کارکردن مزاياي فرواني دارد که تحرک، تلاش و شتاب خوب در فضاي فناورانه خصيصه فعاليت جوانان است براي همين موضوع من مسر بودم کار را با جناب لولاچيان پيش ببريم.

حجت‌الاسلام والمسلمين سيد مهدي خاموشي رييس سازمان تبليغات اسلامي ضمن تشکر از عليرضا لولاچيان براي فعاليت هاي وي در دوران مديريت موسسه تسنيم نور، گفت: زمانيکه از عليرضا لولاچيان دعوت به همکاري شد يکسري مجموعه هاي سخت افزاري موجود بود که هدف ما اين بود براي اين مجموعه هاي کوچک تدبير شود زيرساخت ها فراهم شود و پس از نمونه سازي گسترش يابد. در دوره جديد من اردوگاه ها رابيشتر به تسنيم واگذار مي‌کنم و ضمن گسترش فعاليت بايد مديريت متمرکز براي آن ها صورت بگيرد.

خاموشي درادامه تصريح کرد: اوقات فراغت بحث جدي عصر حاضر است و امروز درسراسر جهان دولت ها براي اوقات فراغت اقشار مختلف جامعه برنامه ريزي مي‌کنند و دولت ها بايد اوقات فراغت شهروندان را تدبير کنند، اوقات فراغت در دنياي امروز به عرصه اقتصاد ورود جدي پيدا کرده است در برخي از مکان ها کلوني هاي خاصي براي تأمين نياز هاي اوقات فراغت تشکيل شده که همه اين موضوعات براي ما پيام دارد.

حجت‌الاسلام خاموشي با تبيين اين موضوع که هر روز به حساسيت حوزه فرهنگ افزوده مي‌شود، اذعان داشت: سازمان تبليغات اسلامي وظيفه تبليغ اسلام با قرائت انقلاب اسلامي را عهده دار بوده و يک رسالت جدي دارد و آن بحث فرهنگ است، حضرت آيت الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي نيز در رهنمودهاي اخيرشان بحث فرهنگي را به جهاد کبير تعبير کردند و فرمودند بايد خرمشهرها در پيش رو فتح شود و جدي ترين عرصه را اين عرصه برشمردند و ويژگي هاي آن را نام بردند، سخنان حکيمانه رهبر معظم انقلاب اسلامي ايران چراغ راه و براي فعالان عرصه فرهنگ پيام‌هاي ژرفي را به همراه دارد.

خاموشي درپايان سخنان خود ياد آور شد: ظرفيت هاي ديگر مؤسسات را بشناسيم و از آن ها براي رسيدن به اهدافتان کمک بگيريد همچنين بايد به سمتي برويم که به طور خود گردان هزينه ها را تأمين کنيم و در بخش اردوگاهي نيز پس از فراهم کردن زيرساخت ها، رشد و قوت داشته و تکثر برنامه اي و اردوگاهي را به وجود بياوريم. من ضمن تشکر فروان از عليرضا لولاچيان به سيد خليل الله طباطبايي خير مقدم مي‌گويم.

تعداد بازديد:484 آخرين تغييرات:95/03/06
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر