سه شنبه 27 آذر 1397 - 10 ربيع الثاني 1440 - 18 دسامبر 2018
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)

تخفیف پلیس برای جرایم رانندگی شهروندان

تخفيف پليس براي جرايم رانندگي شهروندان

رئيس پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي از بخشش جرائم ديرکرد پرداخت تخلفات رانندگي تا پايان سال 94 خبرداد.

سردار تقي مهري رئيس پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي در نشست خبري خود با اصحاب رسانه، به بحث بخشيده شدن جرايم ديرکرد تخلفات رانندگي پرداخت و گفت: براي بخشيده شدن جرائم ديرکرد تخلفات رانندگي تا پايان سال 94 تمهيدات لازم انديشيده شده و به محض اينکه اين مصوبه ابلاغ شود، اجرايي خواهد شد.
رئيس پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي تصريح کرد: ديرکرد جرايم شامل تخلفاتي است که به صورت تسليمي يا الصاقي صادر مي شود يا بعضاً جريمه هايي که راننده از دريافت برگه آن خودداري کرده است.
وي افزود: جرايمي که بعد از 60 روز پرداخت نشوند نيز 2 برابر مي شود و جرائمي که از طريق پليس به اطلاع شهروندان برسد و نسبت به پرداخت آن اقدام نکنند نيز شامل ديرکرد خواهد شد.
اين مقام ارشد راهنمايي و رانندگي کشور اعلام کرد: بخشودگي جرائم فقط شامل ديرکرد تا پايان سال 94 مي شود و اصل جريمه بايد توسط راننده پرداخت شود.
سردار مهري اعلام کرد: بخشودگي ديرکرد جرايم از همين ماه اجرايي و عملياتي خواهد شد.
رئيس پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي از مردم تقاضا کرد نسبت به پيگيري جرايم و تخلفاتي که مرتکب شده اند از طريق سامانه اينترنتي Rahvar120.ir مطلع شده و نسبت به پرداخت آن اقدام کنند.
وي افزود: هموطنان مي توانند به صورت انتخابي جرايم را پرداخت کنند چرا که شايد توان پرداخت يکجاي جرايم را نداشته و به صورت چند مرحله اي آنها با تسويه کنند.
سردار مهري خاطرنشان کرد: سامانه 1101202020 مي تواند ميزان جرايم رانندگي را به اطلاع شهروندان برساند همچنين با مراجعه به مراکز پليس+10 مي توان از ميزان جرايم رانندگي اطلاع يافت.

منبع: فارس

تعداد بازديد:610 آخرين تغييرات:95/03/06
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر